×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. septembris, 2013
Drukāt

Kultūras ministre: Pēc skaļām preses konferencēm Žagars nav cienīgs ieņemt vietu valdē

foto - Letafoto - Leta

Pēc skaļām preses konferencēm un autoritāšu uzrunāšanas savai aizstāvībai Andrejs Žagars nav cienīgs ieņemt vietu Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdē, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” viedokli pauda kultūras ministre Žaneta Jaunzeme – Grende (Nacionālā apvienība).

Jau ziņots, ka ilggadējais vadītājs Žagars ir palicis ārpus jaunās operas valdes, kas izraisījis viļņošanos kultūras nozarē.

“Uzskatu, ka cilvēks, kurš šādi rīkojas, skaļi rīkojas ar šādām preses konferencēm, uzrunājot autoritātes viņu aizstāvot, nav cienīgs būs valsts kapitālsabiedrības valdes loceklis. Tas vēl vairāk apliecina viņa nespēju būt valsts kapitālsabiedrības valdes loceklim,” teica Jaunzeme – Grende.

“Viņš ir ļoti nodarbojies ar savu tēlu, nevis ar operas tēlu. Viņš ir ļoti nodarbojies ar līdzekļu izmantošanu, nevis to taupīšanu. Ir pagājuši 17 gadi un ir laiks pārmaiņām,” sacīja ministre.

Vairāki pasaules slaveni operdziedātāji pauduši neizpratni par Žagara palikšanu ārpus vadības un pieļauj, ka nepiedalīsies operas ēkas jubilejas koncertā.

“Šobrīd nacionālo operu joprojām vada Andrejs Žagars. Viņi ir pārdevuši ļoti dārgas biļetes uz šo koncertu un tā ir viņa atbildība, kāds šis koncerts būs,” atbildēja ministre.

Jaunzeme – Grende nepiekrīt, ka jaunā valde iecelta nelikumīgi. Viņa skaidroja, ka opera ir gandrīz vienīgā kapitālsabiedrība kultūras nozarē, kurā ministrs ieceļ valdi, un “es arī atbildu par nacionālo operu”. Konkursa komisija bijusi tikai kā padomdevējs.

“Vienojāmies, ka valde piedāvās Andrejam līgumu, kurā viņš var realizēt tieši savu potenciālu, tajās lietās, kur viņš ir talantīgs. Viņš ir talantīgs radošajā, viņš ir, iespējams, talantīgs braukājot pa pasauli un uzvedot operas, bet mums vajag valdi, kas strādā 100% Latvijas Nacionālās operas un valsts interesēs,” klāstīja Jaunzeme – Grende.

Divu arodbiedrību valžu priekšsēdētājs Aldis Grunde, kurš uzstāja, ka Žagaram jāpaliek ārpus jaunās valdes, ir Nacionālās apvienības pārstāvis.  “Šeit partijas piederībai nav nekādas nozīmes, ir ļoti daudz cilvēku, kuri ir partijā. Viņš bija ievēlēts arodbiedrības vadītājs,” komentēja ministre.

“Ja pat puse ir neapmierināta ar vadību un ar tiem pārkāpumiem, kādā veidā vadītājs ir strādājis, tas ir skaļš kliedziens,” teica ministre, kurai  norādīja, ka operā strādā ap 600 cilvēku.

Kultūras ministrija rēķinājusies ar to, ka kāds var attiekties, “dzīvē dažādi gadās”, tādēļ varētu tikt rīkots jauns konkurss vai uzrunāti kandidāti, kas vēl startēja konkursā.

Jau ziņots, ka piektdien kultūras ministre apstiprināja jaunu operas valdi. LNO valdes vadība tika uzticēta līdzšinējam LNO direktora padomniekam muzikālajos jautājumos komponistam Arturam Maskatam, valdē darbosies arī vairāku lielu uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja, Rīgas Biznesa skolas pasniedzēja Inese Eglīte un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu satura redaktore, RISEBA lektore un muzikoloģe Daina Markova.

Savukārt līdzšinējam Žagaram, “ņemot vērā viņa ilggadējo darba pieredzi starptautiskās sadarbības veidošanā”, piedāvāts LNO padomnieka amats, lai nodrošinātu sekmīgu iesākto projektu pabeigšanu, operai gatavojoties Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē un citiem nozīmīgiem pasākumiem.

Maskats atteicies no uzticētā LNO valdes priekšsēdētāja amata, kas tika paziņots pirmdien LNO rīkotajā preses konferencē. Tajā piedalījās arī Andrejs Žagars.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+