×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. janvāris, 2013
Drukāt

Kultūras ministre šovasar gatavojas apciemot Krievijas latviešus

zanetejg343

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK) šovasar gatavojas apciemot Krievijas latviešus.

Intervijā aģentūrai LETA ministre pastāstīja, ka viņas vizīte pie Krievijas latviešiem varētu notikt Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra viesizrāžu laikā Omskā un Krasnojarskā, kas plānotas jūlija beigās. “Katrs mans komandējums ir investīcija kultūrā,” uzsver Jaunzeme-Grende.

No 7. februāra līdz 10. februārim Latvijas Nacionālā opera (LNO) jau trešo reizi dosies viesizrādēs uz Maskavu, lai Lielajā teātrī četrus vakarus pēc kārtas izrādītu Andreja Žagara iestudētās operas – Pētera Čaikovska “Jevgeņiju Oņeginu” un Gaetāno Doniceti “Lucia di Lammermoor”. Viesizrāžu atklāšanā būs klāt arī kultūras ministre. Uz Maskavu dosies arī plaša Latvijas uzņēmēju delegācija kopā ar saviem sadarbības partneriem.

Vizītes laikā tiks arī parakstīts jauns sadarbības līgums starp Latvijas Kultūras ministriju un Krievijas Kultūras ministriju. Jaunzeme-Grende tiksies arī ar latviešu diasporas pārstāvjiem Maskavā. Tāpat ministre ir plānojusi tikties ar Latvijas vēstnieku Krievijā, lai pārrunātu iespējamo vizīti pie Sibīrijas latviešu diasporas.

“Jāsaprot, ka komandējumi ir ministra darba pienākumos un ikviens kultūras ministra komandējums ir investīcija kultūrā,” uzsver Jaunzeme-Grende. Ja tas būšot nepieciešams, kultūras ministre esot gatava doties komandējumā pat uz Mēnesi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+