×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

Kultūras ministrija ierosina KM kapitālsabiedrību peļņu novirzīt pamatfunkcijām

foto - Letafoto - Leta

Kultūras ministrija (KM) ierosina kapitālsabiedrībām, kuru kapitāla daļu turētāja ir KM, dividendes no tīrās peļņas nemaksāt un gūto peļņu novirzīt kapitālsabiedrības pamatfunkciju īstenošanai, liecina Valsts sekretāru sanāksmē pieteiktais grozījumu projekts Ministru kabineta noteikumos “Kārtība, kādā tiek noteikta un ieskaitīta valsts budžetā izmaksājamā peļņas daļa par valsts kapitāla izmantošanu”.

Ministrija norāda, ka šo iestāžu darbība primāri nav vērsta uz peļņas gūšanu. To pienākums ir nodrošināt sabiedrībai kvalitatīvus un daudzveidīgus profesionālās mākslas produktus – izrādes un koncertus, īstenot programmas sabiedrības izglītošanai un integrācijai, veicināt jaunradi, kā arī popularizēt Latvijas mūzikas un teātra mākslas sasniegumus ārvalstīs.

KM paskaidro, ka kopš 2009. gada, kad valsts finansējuma apmērs tika krasi samazināts visām kapitālsabiedrībām, kuru kapitāla daļu turētāja ir Kultūras ministrija, to darbība ir apgrūtināta, uzsverot, ka tādēļ ir bijis nepieciešams papildu finansējums, galvenokārt nodokļu parādu segšanai, un no 2009. līdz 2012. gadam kopumā šim mērķim no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” ir piešķirti 950,9 tūkstoši latu.

Kultūras ministrija informē, ka Eirobarometra pētījumi rāda, ka Latvijā, līdzīgi kā citās Baltijas un Ziemeļeiropas valstīs, tradicionāli saglabājas augsts kultūras lietotāju un kultūras aktivitāšu dalībnieku skaits, un, lai to saglabātu, ir jāinvestē cilvēkresursos, kultūras infrastruktūrā un pakalpojumu attīstībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+