×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

Kultūras nozare šogad kļuvusi pamanāmāka

Foto - LETAFoto - LETA

Kultūras ministrijas (KM) un organizācijas “Kultūras alianse” (KA) sadarbības rezultātā šogad kultūras nozare ir kļuvusi pamanāmāka, uzskata alianses pārstāvji.

Kā aģentūru LETA informēja kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes pārstāve Ieva Līne, galvenais ieguvums no sadarbības nodibināšanas starp ministriju un KA ir iespēja regulāri un nepastarpināti diskutēt, veicinot efektīvu informācijas apmaiņu un meklējot atbilstošāko risinājumu nozares izaicinājumiem.

Gan ministrija, gan KA par galvenajiem šogad paveiktajiem darbiem kultūras jomā uzskata kultūras nozares prioritāšu definēšanu Nacionālajā attīstības plānā, finansējuma pieaugumu Valsts kultūrkapitāla fondam, kā arī sākto darbu pie nozaru stratēģiju izstrādes, lai nodrošinātu tām veiksmīgāku finansējuma piesaisti nākotnē.

“Ministrijai un Kultūras aliansei apvienojot spēkus, kultūras nozare šogad kļuva pamanāmāka, cīnoties par kultūras nozares vietu un ietekmi pārējo nozaru kontekstā. Tas būtībā ir unikāls sadarbības modelis, komunikācijas tilts starp nozari un atbildīgo ministriju, kas, iespējams, var sekmīgi darboties arī citās nozarēs,” norāda Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese.

Savukārt Jaunzeme-Grende uzsver, ka dialogs ir vienīgais iespējamais ceļš, ja mērķis visām pusēm ir viens – nodrošināt nozares sekmīgu attīstību nākotnē.

Kā turpmākie svarīgākie darbi ir minēti padziļināts darbs pie nozaru stratēģiju izstrādes, lai tās varētu iekļaut kultūrpolitikas pamatnostādnēs “Radošā Latvija” 2014.-2020.gadam, kā arī kultūras periodikas attīstība, vienlaikus turpinot darbu pie pie finansējuma uzlabošanas nozarei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+