×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Kultūras pilij “Ziemeļblāzma” – 100


Foto - LETAFoto - LETA

Savā simtgadē kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina ikvienu Rīgas iedzīvotāju un pilsētas viesi uz skaistu un vērienīgu koncertu, kas 1. septembrī pulksten 16 izskanēs pils Lielajā zālē.


 

Vēl pirms koncerta – no pulksten 12.30 – “Ziemeļblāzmas” pils parkā plānoti Ziedu svētki, kuros ziedu tērpu parādes būs skatāmas rotondā un Tējas namiņā, kā arī uz skatu torņa kāpnēm. Interesenti varēs piedalīties arī dekoratīvā grima ar ziedu motīviem meistarklasē, kuru vadīs vizāžiste Dansone-Denisova.

Atgādinām, ka tieši pirms 100 gadiem – 1913. gada 1. septembrī – svinīgi tika atklāta jaunuzceltā Vecmīlgrāvja “pērle” – kultūras pils “Ziemeļblāzma”, kuru tās finansētājs un idejas autors, kokrūpnieks un mecenāts Augusts Dombrovskis tika uzbūvējis, lai apkārtējiem iedzīvotājiem būtu pilnvērtīga sabiedriskā un kultūras dzīve, pili nododot Vecmīlgrāvja Bezalkohola biedrības apsaimniekošanā. “Ziemeļblāzma” kļuva par vienu no ievērojamākajiem kultūras un izglītības centriem ne tikai Rīgā, bet arī visā Latvijā. Pēc Rīgas pašvaldības finansētas vērienīgas, 22 mēnešus ilgas rekonstrukcijas pils savā simtgadē atkal ir atdzimusi visā savā krāšņumā.

 

Uzziņa

Koncerts “Ziemeļblāzmā” 1. septembrī pulksten 16

Spēlēs Liepājas Simfoniskais orķestris, uzstāsies solisti Sonora Vaice (soprāns), Viesturs Jansons (tenors) un Ints Dālderis (klarnete) koncerts. Diriģents Atvars Lakstīgala.

Programmā: Ē. Ešenvalda 4. Liepājas koncerts “Arktikas nakts vīzijas”, skaistākās melodijas no operām “Karmena”, “Rigoleto”, “Seviļas bārddzinis”, “Mīlas dzēriens”, “Žagata zagle” un operetēm “Smaidu zeme”, “Jautrā atraitne”, “Čigānu barons”.

 

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.0
Alūksne +19.0
Daugavpils +19.2
Saldus +20
Liepāja +15.0
Jelgava +19
Ventspils +12.7
Limbaži +19
Madona +19
Rēzekne +19
Draugiem Facebook Twitter Google+