×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

“Kultūras skolas somu” kārtos skolotāji un kultūras darbinieki (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Projekta “Kultūras skolas soma” galvenie īstenotāji varētu būt skolotāji un kultūras darbinieki, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē pastāstīja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Viņa norādīja, ka līdz 2018. gadam Kultūras ministrijā (KM) vēlas definēt minimālās zināšanas un prasmes bērniem un jauniešiem dažādās vecuma grupās, kā arī noteikt kultūras pasākumu daudzumu, kuru bērniem vajadzētu nodrošināt bez maksas.

Projekta īstenošanā KM plāno strādāt kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), tomēr tā galvenie īstenotāji būtu nevis ierēdņi, bet skolotāji un kultūras darbinieki. Kā norādīja ministre, ir jāveido kultūrai draudzīgu skolotāju loks. Pedagogi būtu arī jāapmāca kultūras jomas zinībās, lai viņi pēc tam tās varētu nodot tālāk skolēniem.

Ministre uzskata, ka kultūras jomas attīstībai nozīmīga ir zinošu kultūras patērētāju audzināšana. Bērniem, pēc viņas teiktā, jābūt iespējai jau agrā vecumā iepazīt gan teātra mākslu, gan profesionālo mūziku un citas kultūras jomas. Ilgtermiņā tiekot domāts arī par to, kā attīstīt profesionālās mākslas kolektīvu braukāšanu uz reģioniem.

Jau ziņots, ka jaunās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) valdības deklarācijā tā apņēmusies definēt minimālo bezmaksas kultūras pakalpojumu klāstu bērniem un jauniešiem katrā vecuma posmā, tostarp atbalstot sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu kultūras patēriņu, un izveidot “Kultūras skolas somas” projektu, uzsākot tā īstenošanu 2018. gadā. Plānots arī paaugstināt interešu izglītības un ārpusskolas nodarbību pieejamību skolēniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ļoti laba doma.

Draugiem Facebook Twitter Google+