Latvijā
Sabiedrība

Kultūrvēsturiskajiem novadiem veltīto monētu Latvijas Banka izlaidīs rudenī1

Foto: LETA

Latvijas Banka kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltīto sudraba kolekcijas monētu izlaidīs rudenī, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Bankā.

“2018.gada rudenī izlaidīsim Latvijas valsts heraldiskajiem simboliem un to vēsturei veltītu sudraba kolekcijas monētu. Esam izsludinājuši kaltuvju konkursu monētas izgatavošanai,” teikts Latvijas Bankas publiskotajā informācijā.

Monētas aversā būs atveidots Latvijas lielais valsts ģerbonis, bet reversā – četru kultūrvēsturisko apgabalu ģerboņi. Monētas aversā paredzēta divu krāsu uzdruka un atšķirīgas intensitātes matējums.

Monētas nominālvērtība būs pieci eiro, plānotais diametrs – 38,61 milimetrs, bet svars – 31,47 grami. Monētas maksimālā tirāža būs 3000 eksemplāru.

Monētas dizaina autors ir mākslinieks Laimonis Šēnbergs.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka paredzamā līgumcena par Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītās kolekcijas monētas izgatavošanu un piegādi ir 64 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Pretendenti piedāvājumus iepirkuma konkursā var iesniegt līdz 17.aprīlim.

Monēta papildinās Latvijas Bankas Latvijas valsts 100 gadu jubilejai veltīto kolekcijas monētu klāstu, ko veido monētas “Zelta saktas. Ripsakta”, “Zelta saktas. Pakavsakta”, “Latgales kongress”, “LPNP 1. sesija”, “Mana Latvija” un topošā “Zelta saktas. Burbuļsakta”.

Eiro kolekcijas monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas valstī. Kolekcijas monētas pēc formas ir nauda, bet pēc būtības – mākslas darbs. Tās izgatavo no zelta, sudraba vai citiem dārgmetāliem īpaši augstā kaluma kvalitātē. Atšķirībā no apgrozības naudas kolekcijas monētas parasti nav domātas lietošanai maksājumos, bet dāvināšanai, piemiņai un kolekcijām. Šo iemeslu dēļ monētu cena arī būtiski pārsniedz nominālvērtību. Kolekcijas monētu nominālvērtība ir atšķirīga no apgrozības monētu nominālvērtības.

LA.lv