×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2013
Drukāt

“Kultūrzīmes” būs kā tilts


“Kultūrzīmēm” uzsākot savu ceļu pie jums, cienījamie lasītāji, man ir kāda, iespējams, utopiska, bet nenoliedzami skaista apņemšanās – vēlos, lai jaunais izdevums būtu kā stabils tilts vai vismaz kaut cik droša laipa, kas draudzībā un vienotībā savestu kopā divus krastus – savā daudzveidībā krāšņo un nepārtrauktā attīstībā esošo kultūrprocesu ar tā čaklajiem darbarūķiem un daudzskaitlīgos kultūras baudītājus tiklab Rīgā, kā novados, kuri, neraugoties ne uz kādām saimnieciskām ķibelēm, ne uz mirkli nav pārstājuši mīlēt latviešu kultūru.

 

Īpašs prieks, ka “Kultūrzīmes” taps ciešā sadarbībā ar Latvijas Radošo savienību padomē apvienotajiem dažādu kultūras jomu pārstāvjiem. Līdz ar to atšķirīgā mūsu izdevuma iezīme būs ieinteresētība domu apmaiņā par aktuālajām kultūrpolitikas problēmām, kurā aicināsim piedalīties gan kultūras jomas profesionāļus, gan dažādu citu nozaru pārstāvjus, gan, protams, jūs, cienījamie lasītāji. Esam arī priecīgi, ka, sadarbojoties ar Latvijas Rakstnieku savienības programmu “Literārā akadēmija”, varēsim turpināt iesākto tradīciju publicēt Latvijas autoru dzeju, kurai ar laiku esam ieplānojuši piepulcēt arī prozas darbus.

“Kultūrzīmes” centīsies sašķobīt absolūti nepamatoti izveidojušos stereotipu, ka viss skaistais un nozīmīgais kultūrā notiek tikai Rīgā.

Protams, “Kultūrzīmēs” regulāri atradīsit gan, mūsuprāt, interesantāko nedēļas kultūrfaktu izlasi, gan aktuālo kultūras notikumu profesionālus izvērtējumus, gan intervijas ar aktuālām un interesantām kultūras personībām, arī – analītiskus un pētnieciskus rakstus.

Paralēli darbam pie drukātā izdevuma “Kultūrzīmes” paplašināsim un pilnveidosim arī mūsu interneta vietni www.la.lv, kurā būs pieejama gan informācija par kultūras aktualitātēm, gan jaunāko notikumu afiša, gan arī plaša platforma diskusijām.

 

AIJA KAUKULE, žurnāliste. “Kultūrzīmju” misija būs uzturēt dzīvu sarunu, kurā balsstiesības būs dažādu viedokļu paudējiem, jo vai tad ne strīdos gadās dzimt pa patiesības graudam? Tādēļ turpināšu aicināt uz sarunu teātra, mūzikas, kino un citu kultūras jomu ļaudis, kuri iekustina radošos procesus tepat Latvijā, kuriem ir savs sakāmais, un, galvenais, tos, kuri latviešu kultūru apzinās kā virsvērtību laikā, kad to mēģina kultivēt nevis kā lauku, kurā aug unikāli latviskais, bet kā vienu no ātraudzīgām tautsaimniecības lauka šķirnēm, kas, izdevīgi sētas, nes taustāmus labklājības augļus. Viens no pirmajiem “Kultūrzīmju” varoņiem, režisors Valters Sīlis, saka – bēdīgi, ja kultūru uztveram tikai kā eksportpreci, būtisks ir tas, kas notiek pie mums.”

MARCIANA KRAUZE, žurnāliste. “Latvija ir piesātināta ar sīkākiem un lielākiem, taču interesantiem notikumiem gan galvaspilsētā, gan reģionos, par kuriem centīšos pastāstīt “Kultūrzīmju” lappusēs. Un nav jau svarīgi tos visus uzcītīgi apmeklēt, bet, manuprāt, ir būtiski zināt, kā virzās procesi mākslā, literatūrā, mūzikā, kino vienlaikus un paralēli kā Rīgā, tā novados. Jo ir taču svarīgi būt saskarē ar laiku un vietu, kurā dzīvojam.”

VITA KRAUJA, žurnāliste. “Latviski izrunāts vārds. Izglītība un zinātne latviešu valodā. Grāmata latviešu valodā. Daiļliteratūra. Teātra izrāde latviešu valodā. Latviešu opera. Latviešu dziesmas. Radio un televīzijas raidījumi latviešu valodā. Mūsu tradīcijas. Vienā vārdā – latviešu kultūra. Tik pieejama kā Latvijā tā nav nekur citur pasaulē. Tā atšķir mūs no pārējiem globalizētajā pasaulē. Tāpēc mūsu kultūra tik godājama, augstā vērtē turama un lolojama. Tā ir mana pārliecība, ko paudīšu “Kultūrzīmēs”.”

LINDA KUSIŅA, žurnāliste. “Rakstot par literatūru, man dziļi egoistisku baudu sagādā iespēja pamanīt trāpīgu salīdzinājumu, talantīgu metaforu, negaidītu sižeta risinājumu un asprātīgu jaunvārdu. Vienlaikus tas ir arī prieks dalīties savos atklājumos ar citiem. Mums, latviešiem, ir labi rakstnieki – gan dzejnieki, gan prozaiķi, – un viņi būs sastopami “Kultūrzīmju” lapās. Priecāšos, ja tās sniegs jaunatklājuma prieku arī jums.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+