Dabā

Kūmiņš – gudrinieks: staigā pakaļ traktoram un ķer peles 1

Meža iemītnieki nereti izmanto arī cilvēku piedāvātos bezmaksas pakalpojumus. Kāda lapsa Kokneses pusē ielāgojusi, ka pie garda kumosiņa var tikt nevis staigājot pa izcirtumu, bet pagaidot, kamēr to no zemes izcels arājs.

Kuplastes uzmanību, visticamāk, piesaistīja putnu bars, kas pavadīja traktoru. Stārķi, vārnas, kraukļi un klijānu pāris pārmeklēja katru arkla apvērsto zemes piku un uzlasīja kāpurus, vaboles, ķēra lauka peles, kuras te bija ierīkojušas savas migas.

Saistītie raksti

Arī rudaste nolēma paņemt savu tiesu un teju divas stundas, no traktora turoties vien pāris metru attālumā, mielojās ar svaigi ķertajiem kārumiem. Šķiet, viņu nebiedēja ne traktora tuvums, ne skaļais troksnis. Kad traktoru uz mirkli apturēju, viņa pacēla galvu un uzmanīgi mani vēroja savām dzeltenajām acīm, it kā vaicādama – ko brīnies, vai tu viens vari izmantot modernas tehnoloģijas? Vien kad man bija jāizkāpj no kabīnes, viņa steigšus paskrēja nostāk, apliecinot, ka tomēr ir savvaļas dzīvnieks un no cilvēka labprātāk turas pa gabalu.

Nākamajā dienā braucot uz lauku, domās brokastīs aicināju iepriekšējā dienā ievēroto kuplasti, taču viņas nebija. Jau sāku bažīties, kas ar viņu noticis. Pēcpusdienā tomēr atguvu sirdsmieru – lapsa atkal bija klāt un atsāka peļu ķeršanu.

Šo un citus rakstus meklējiet žurnālā “Medības”.

LA.lv