×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
21. augusts, 2017
Drukāt

Kundziņsalā atrasti 208 konteineri ar nezināmas izcelsmes ķīmiskām vielām (7)

Foto LETAFoto LETA

Rīgas brīvostas pārvaldes Ostas policija informējusi Valsts vides dienestu (VVD) par 208 pārvadājumu konteineriem ar nezināmas izcelsmes ķīmiskām vielām, pastāstīja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Viņa skaidroja, ka pirmdien VVD Lielrīgas reģionālā vides pārvalde (RVP) saņēma informāciju no Rīgas brīvostas pārvaldes Ostas policijas par to, ka SIA “Baltic Container Terminal” terminālī Rīgas Brīvostas teritorijā Kundziņsalā ilgstoši un neatbilstoši tiek uzglabāti 208 jūras pārvadājumu konteineri. Daļā no tiem atrodas nezināmas izcelsmes ķīmiskās vielas.

Apsekojot objektu, inspektors konstatēja, ka daži no konteineriem ir bojāti un pēc marķējuma to saturu noteikt nav iespējams.

Līdz ar to SIA “Baltic Container Terminal” dots rīkojums izvērtēt katra konteinera saturu un nodot to komersantiem, kuriem ir atbilstošas atļaujas ķīmisko vielu savākšanai un cita veida materiālu apsaimniekošanai.

Tāpat VVD Lielrīgas RVP sākusi lietvedību par administratīvo pārkāpumu, tādēļ līdz 25.augustam komersantam jāsniedz paskaidrojums, kā izveidojusies pašreizējā situācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Šim rakstam ir nepieciešams turpinājums, jo pagaidām tas pieder fantastikas žanram – 200 mistiski konteineri, kuri radušies nez no kurienes, pildīti ar nezin ko, stāv teritorijā nezin cik ilgi, pieder nezin kam, bet par tiem noteikti maksāsim no mūsu konkrētajiem maciņiem. Es gribētu situāciju pagriezt pareizajā virzienā – noskaidrot visus nezināmos un likt viņiem savākt savus mēslus un piedzīt apaļas soda naudas, kas ļautu sakopt vēl kādas teritorijas. Zinu jau parasto scenāriju, kurā nekad nav atbildīgo un, ja kādu atrod, tad tas pēkšņi ir pliks ka baznīcas žurka. Bet tad taču ir dienesti ar konkrētām valsts (mūsu) algotām personām, kuri ir pieļāvuši šādu situāciju! Nu lai taču beidzot sāk maksāt par savu nekam nederīgo darbu!

  2. Nāk no toksisko vielu nelikumīgās izšeftēšanas. Bieži vien šādi mēsli nonāk vai nu jūrā vai pasaules nabadzīgās zemēs.

  3. KOLEGOVA ATKAL NEKO NEZINA……….JA…VERTIGS AMATS VINAI TRAPIJIES….DRIZ BUS MILJONARE NEKO NEZINOT……………………………….

  4. Pareizi jau vienreiz minēja pēc ugunsgrēka Jūrmalā,ka Latvija ir lielāko un bagātāko valstu atkritumu izgāžtuve!Tad riepas nez no kurienes te uzradušās,tad kaut kādas mistiskas vielas,plastmasu kaudzes u.t.t.Un par šīm nekārtībām VVD neko nezināja?!Roka roku mazgā un visi gali ūdenī!

  5. Fantastiski….nu kā var kaut ko tādu ievest….sarindot un ilgstoši nepamanīt…

  6. Droši ,ka tās bija kā,, izejvielas ,,ievestas Latvijā ,tieši tā pat kā Jūrmalas gadījumā.Tagad par šo,, izejvielu,, apstādi būs mums visiem jāmaksā.

Draugiem Facebook Twitter Google+