Laukos
Gaļa un zivis

“Kunturi” : Cēsu tirgū parādījušies krāpnieki, kas šmaucas ar viltus asinsdesām un gaļu0

Foto – Timurs Subhankulovs

Rūjienas novada cūkkopības saimniecība SIA “Kunturi” konstatējusi, ka Cēsu tirgū parādījušies krāpnieki, kas par saimniecības zīmolu uzdod nezināmas izcelsmes preci, līdz ar to gūstot labumu uz sveša zīmola rēķina, informē uzņēmuma pārstāve Gunta Bole.

“Šie cilvēki pircējiem stāsta, ka viņi tirgo divu veidu “Kunturu” asinsdesas – gatavotas no smalkiem putraimiem un no rupjiem putraimiem. Taču tā nav taisnība. Mums ir tikai viena veida asinsdesas – no rupjiem putraimiem. Turklāt Cēsu tirgus paviljonā mums ir savs stends, un tā ir vienīgā vieta Cēsīs, kur pie mūsu pārdevējas var iegādāties “Kunturu” asinsdesas, izņemot tiešo piegādi uz klienta mājām,” teica G.Bole.

Viņa arī norādīja, ka “Kunturi” nekādā gadījumā nav pret konkurenci, kura ir jebkura uzņēmuma attīstības dzinulis, taču uzņēmumā iestājas par godīgu konkurenci.

“Kopš 2008.gada pamazām esam attīstījuši zīmolu “Kunturi”, pirmos 10 gadus ar smaidīgo cūciņu, tagad ar lakoniskāku un modernāku vizuālo izskatu. Visus šos gadus esam prezentējuši sevi kā dabīga produkta ražotājus, un tie, kas mūs zina, ir pārliecināti, ka “Kunturu” produkts ir labs. Taču vienmēr ir bijuši kādi ne tik godīgi darboņi, kas uz mūsu labās slavas rēķina grib pārdot savu saražoto. Protams, vienmēr ir mazliet dusmas un skumji, ka mūsu ilgo gadu un ilgspējīgas filozofijas augļus izmanto citi, un labi vēl, ja viņu produkts atbilst mūsu kvalitātei. Diemžēl visbiežāk tā nav, un tieši mums nākas uzklausīt klientu sūdzības par produktu, kuru mēs pat neesam ražojuši.” teica uzņēmuma pārstāve.

Viņa arī teica, ka uzņēmumā piedāvā piegādāt mājās sadalītas cūkas, kur katru pozīciju safasē atsevišķi. “Kādu dienu atskanēja zvans no dusmīga klienta, kurš teica, ka tik slikti izcirstu gaļu nav redzējis. Sākumā nesapratām, kā tā var būt, jo mūsu dalītāju galu sadala izcili. Līdz nonācām pie iepakojuma – gaļa esot sasviesta visa kopā, kā nekad nedarām. Un vēl melnajā atkritumu maisā… tad sākām jautāt, kāds izskatījās buss un šoferis, un izrādās – tiešām kāds cits uzdevies par “Kunturu” pārstāvi, ielicis sludinājumu un stāstījis, ka ved gaļu no “Kunturiem”.Nevar gan noliegt, ka reizēm arī klienti paši ko sajauc – piemēram, ja kāds cits mājražotājs ir no Rūjienas puses, klients pat nepajautā, kā viņu sauc, automātiski pieņemot, ka tie esam mēs,” atzina uzņēmēja.

Tāpat “Kunturu” pārstāve teica, ka uzņēmuma produktu droši var iegādāties firmas veikaliņos vai pasūtot piegādi mājās, kā arī pie sadarbības partneriem SIA “Firma Madara’89 veikalos “top!” vai SIA “Lauku Rudzupuķe veikalos Rimi “Klēts”.

Jau ziņots, ka “Kunturu” pamatdarbība ir cūkgaļas ražošana ar pilnu ražošanas ciklu no sivēnu izaudzēšanas līdz svaigas, atdzesētas un sadalītas, kā arī maltas un kūpinātas cūkgaļas realizācijai. Firmai ir sava kautuve, kā arī veikalu tīkls, tostarp autoveikals.

“Kunturu” lielākais īpašnieks ar 87% kapitāldaļu ir zemnieku saimniecība “Saktas”, 5% katrai pieder Santai Premanei un Guntai Bolei, savukārt pa 0,50% katram pieder vēl sešām privātpersonām.

LA.lv