×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2012
Drukāt

Kupls akadēmiskās mūzikas ierakstu birums


Foto - LETAFoto - LETA

Jaunā gada sākumā dienasgaismu ieraudzījuši vairāki nozīmīgi latviešu akadēmiskās mūzikas kompaktdiski. 
”Latvijas Avīze” jau rakstīja, ka Vācijas skaņu ierakstu nams “ARS Produktion” laidis klajā Vestarda Šimkus soloalbumu, kurā iekļautas divas Ludviga van Bēthovena sonātes, kā arī paša pianista asprātīgā kolāža par Bēthovena “Odas priekam” tēmu.

Albums ieskaņots kādā Vupertāles ēkā, kas savulaik bijusi baznīca un kurā ir teicama akustika.

Savukārt šonedēļ tiks atvērts “Latvijas koncertu” izdotais Sergeja Jēgera kompaktdisks “Ave Maria”, kura ieskaņošanā piedalījies izcilais kontrtenors un talantīgā ērģelniece Diāna Jaunzeme. Albumā iekļautas Johana Sebastiāna Baha, Georga Frīdriha Hendeļa, Henrija Pērsela, Kamila Sensānsa, Sezāra Franka, Gabriela Forē, Džūlio Kačīni un Paolo Tosti motetes un dziesmas balsij un ērģelēm. Ieskaņojums tapis Rīgas Doma dzidrajā akustikā pie ērģelēm, kas ir daudzu pasaules ērģelnieku sapnis.

Pirms dažiem gadiem prominentais klasiskās mūzikas skaņu ierakstu nams “Ondine” (Somija) laida klajā Pētera Vaska sakrālās vokāli instrumentālās mūzikas albumu “Pater noster” ar Latvijas Radio kora un “Sinfonietta Rīga” piedalīšanos. Nu tapis turpinājums “Plainscapes” – laicīgās kormūzikas albums, kur līdzās tādiem šedevriem kā “Zīles ziņa”, “Klusās dziesmas” un “Līdzenuma ainavas” (albuma titulskaņdarbs) arī mazāk zināmas kompozīcijas gan sieviešu, gan jauktam korim.

Savu pirmo albumu laidusi klajā arī Eiropā atzītā laikmetīgās mūzikas interpreta Kaspara Putniņa vadītā Latvijas Radio kora grupa. “Jaunā raža” – tie ir 70. gados dzimušo Latvijas komponistu skaņdarbi, kas komponēti tieši Latvijas Radio kora grupai kā apliecinājums tam, ka šī vienība ir unikāla vokālās mākslas laboratorija. Diskā iekļauti Ērika Ešenvalda, Rolanda Kronlaka, Rutas Paideres, Kristapa Pētersona, Santas Ratnieces, Gundegas Šmites un Mārtiņa Viļuma skaņdarbi vokālam ansamblim, elektronikai un sagatavotām klavierēm

Savukārt igauņu vidējās paaudzes izcilākā komponista – kadiķsalas Hījumā talantīgā vientuļnieka Erki Svena Tīra – mūzika ieskaņota albumā “Ärkamine” /”Awakening” (Pamošanās), īstenojot Baltijas valstu filharmonisko sadarbību, kas beidzamajā laikā strauji attīstās, kopīgi strādājot Igaunijas, Latvijas un Lietuvas valsts koncertaģentūrām. Albumā ir divas 2011. gadā tapušas kompozīcijas un viens no pirmajiem Tīra akadēmiskajiem opusiem – noslēpumainais darbs “Insula deserta” (“Vientuļā sala”). Atskaņotājmākslinieki – Igaunijas filharmonijas kamerkoris un “Sinfonietta Rīga” diriģenta Daniela Reisa vadībā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+