×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Kur atrast kasešu diktofonu?

diktafons-m

“Vēlos iegādāties kasešu diktofonu, bet nezinu, kur tos vēl pārdod. Lūdzu palīdzēt!”
 Ernests Cēsīs

 

Šos iepriekšējās paaudzes diktofonus vairs nepiedāvā ne lielākie sadzīves tehnikas un elektronikas veikali (piemēram, “Euronics”, “Elkor”) Rīgā, ne mazlietoto preču veikals “Verners”, kura filiāles ir arī Cēsīs un Valmierā, ne SIA “Jutta” veikals Valmierā, kas tirgo elektroniku. Jau vairākus gadus šajos un arī citos minētā segmenta veikalos piedāvājumā ir tikai jaunākās paaudzes digitālie diktofoni. Vienīgā iespēja atrast kasešnieku ir internetā, piemēram, izmantojot lielāko sludinājumu serveri Latvijā www.ss.lv Tur piedāvājumā ir lietoti “Olympus”, “Sony” un citu ražotāju kasešu diktofoni.

– Kasešu jeb analogos diktofonus vairs neražo, tie jau ir pārliecinoša vēsture, – norāda digitālo fotokameru, diktofonu izplatītāja Latvijā SIA “Olympus Latvia” reģionālais vadītājs Jānis Kārkliņš. – Nevaru pateikt precīzi, kad to pārstāja darīt, bet aptuveni gadus desmit šos diktofonus vairs nepiegādā veikaliem. Produktu iepriekšējo paaudzi nomainījusi nākamā, tagad viss ir digitāls. Ražotājs jau iet patērētāju pavadā – ko pērk, to ražo, ja nav pieprasījuma, neražo. Kā visam dzīvē (gan cilvēkiem, gan procesiem) – ir sākums un gals.

Varbūt kādam ir saglabājies kasešu diktofons, ko viņš gatavs pārdot, taču ļoti iespējams, ka tas ir putējis plauktā gadiem, varbūt bijušas atstātas baterijas, kas iztecējušas, un ierīce bojāta. Gluži kā ar mašīnu – ja ar to ļoti ilgi nebrauc, tā salūst no stāvēšanas.

Vienkāršākie digitālo diktofonu modeļi (piemēram, “Olympus DP – 20”) maksā aptuveni 29 latus. To priekšrocības, salīdzinot ar kasešu magnetofonu, ir failu un mapju organizēšana un atrašana, kas ir daudz vienkāršāka, katrs ieraksts ir savā failā. Tāpat nepastāv risks uz iepriekšējā ieraksta uzrakstīt jaunu informāciju, jo, nospiežot ieraksta pogu, automātiski pārlec jauns fails. Digitālajam diktofonam ir arī lielāka atmiņa. Piemēram, pieminētajam modelim “Olympus DP – 20” tā ir 1 GB, kas atļauj saglabāt līdz 145 stundas garu ierakstu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+