Mobilā versija
+4.0°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
17. janvāris, 2014
Drukāt

Kur glāba ebrejus: aicina apzināt un iezīmēt slēptuves

Foto: pagridesriga.lvFoto: pagridesriga.lv

Projekta “Pagrīdes Rīga” ietvaros ar nodibinājuma Rīga 2014 atbalstu Žaņa Lipkes memoriāls izsludinājis māksliniecisko ideju konkursu vajātu cilvēku slēpšanās vietu apzīmējumiem Rīgas pilsētvidē, liecina informācija portālā www.pagridesriga.lv.

Nolikumā minēts, ka zīmei jābūt novietojamai uz ietves, ar uzrakstu latviešu un angļu valodā (provizoriskais teksts: “Šajā mājā karadarbības laikā slēpa ebrejus”), un uz tā jābūt izvietotam Žaņa Lipkes memoriāla logo.

Balvu fonds ir 711 eiro liels, un pieteikumus rīkotāji gaida līdz 5. februārim.

Tāpat portāls aicina veicināt Rīgas mazzināmās un noklusētās vēstures izpēti, sūtot stāstus un fotogrāfijas, ja tādas saglabājušās, par vajāto slēpšanos kādā Rīgas vietā.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (70)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+