×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. aprīlis, 2012
Drukāt

Kur iegūt informāciju par preces kvalitāti

cepeskrasns

Lai gūtu informāciju par preci, tās kvalitāti, nekaitīgumu, drošumu un iespējamiem riskiem lietojot, jāielūkojas tikai marķējumā!

 

Katrai preču grupai ir savas marķējuma prasības, piemēram, jāsniedz informācija par preces izmēru, sastāvu, lietošanu, kopšanu, derīguma termiņu vai tehniskajām īpašībām. Marķējumā var būt izmantoti zīmējumi, piktogrammas, zīmes – ar nosacījumu, ka tās ir saprotamas patērētājam. Ja marķējumā norādītā informācija nav skaidra, jājautā tirgotājam.

Tekstilizstrādajumu mārķējumā jābūt informācijai par šķiedru sastāvu.

Mājsaimniecības preču (ledusskapju, veļas mašīnu, cepeškrāšņu u.c.) marķējumā jābūt informācijai par iekārtu energoefektivitāti. Tās klasi apzīmē ar burtiem no A (efektīvākā) līdz G (mazāk efektīvā).

Mājsaimniecības ķīmijas preču marķējumā jābūt informācijai par bīstamām ķīmiskām vai alerģiju izraisošām sastāvdaļām, norādījumi drošai lietošanai.

Rotaļlietu marķējumā jābūt brīdinājumam par rotaļlietas lietotāja minimālo vecumu, ja ražotājs tādu noteicis, kā arī citiem, kas nepieciešami, lai izvairītos no dažādiem riskiem (piemēram, no sīku detaļu norīšanas).

Kosmētikas līdzekļa marķējumā jābūt uzrādītām visām sastāvdaļām, informācijai par tā derīguma termiņu, lietošanas noteikumiem un brīdinājumiem.

• Īpaši marķē ekoloģiski nekaitīgās preces. Zinām ES ekosertifikātu “ekopuķīti”, starptautisko ECOCERT sertifikātu, ar ko parasti marķē kosmētikas un ķermeņa kopšanas līdzekļus, “ziemeļu gulbi” (Nordic Swan), kas ir Skandināvijas valstu ekoloģisko preču sertifikāts. Vācijā un visā Eiropā izplatīts un respektēts ir vācu “zilais eņģelis”, kas ir ekoloģisko preču marķējums videi draudzīgiem ražojumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+