×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
20. oktobris, 2017
Drukāt

Kur lai paliek? Uz ielas? (57)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Ekonomikas ministrijā gatavotais Dzīvojamo telpu īres likumprojekts, kurā paredzēts pienākums noslēgt jaunus īres līgumus, reģistrējot tos zemesgrāmatā, ierobežos iedzīvotāju tiesības, savukārt namīpašniekiem atbrīvos rokas viņu ātrākai izlikšanai, uzskata denacionalizēto namu īrnieki. Rīdziniece, Jāņa Asara ielas 12. nama dzīvokļa īrniece Zinaida Lapsa stāsta, ka šo likumprojektu, kuru ne valdība, ne Saeima pat vēl nav sākusi apspriest, jau pašlaik izmanto namīpašnieks, lai piespiestu viņu atstāt dzīvokli jau līdz šī gada beigām.

“Latvijas Avīze” 10. oktobrī rakstā “Dzīvokļa īrnieku varēs izlikt vienkāršāk” jau vērsa uzmanību uz to, ka maz ticams, ka visi namsaimnieki labprātīgi piekritīs agrāk noslēgto īres līgumu reģistrēšanai zemesgrāmatā. Īrnieks īres līgumu vienpersoniski reģistrēt nevarēs un līdz ar to izlikšana būs tikai laika jautājums. Jaunā kārtība, ja to apstiprinās valdība un Saeima, vissmagāk skartu denacionalizēto namu īrniekus.

“Ekonomikas ministrijā gatavotais Dzīvojamo telpu īres likumprojekts ir būtībā cinisks un nekrietns plāns, kā atrisināt denacionalizēto namu īrnieku problēmu, izliekot viņus no dzīvokļiem vieglāk un ātrāk. Pēc biedrības aplēsēm, denacionalizētajos namos ar beztermiņa īres līgumiem joprojām dzīvo 11 000 – 15 600 īrnieku ģimeņu. Iznāk, ka ar cilvēkiem likumdevējs var nerēķināties, nami ir vērtīgāki nekā cilvēki,” saka Klementijs Rancāns, denacionalizēto māju īrnieku tiesību biedrības “Ausma” valdes loceklis.

 

Spiež lauzt līgumu un izvākties

“Kopš šī gada februāra man vai katru dienu zvana Raimonds Zundurs. Uzdodamies par namīpašnieka pilnvarnieku, raksta tālruņa īsziņas, vēstules e-pastā, kaut arī par viņa pilnvarām rīkoties namīpašnieka vārdā vēl šobaltdien man nav īstas skaidrības. Tā dēvētais pilnvarnieks piedāvāja man pārcelties uz dzīvokli blakus esošā koka namā, jo ēku, kurā dzīvoju pašlaik, namīpašnieks nodomājis remontēt. Reizē ar pārcelšanos sākumā piedāvāja 2500 eiro, vēlāk summu palielinot līdz 6000 eiro,” stāsta rīdziniece Zinaida Lapsa. Viņa piebilst, ka jauno līgumu grib noslēgt tikai uz pusgadu, par īri pieprasot piecus eiro par kvadrātmetru, turklāt blakus namā piedāvātais dzīvoklis ir nesalīdzināmi sliktāks par pašlaik īrēto – tajā nav grīdu.

“Par piedāvātajiem 6000 eiro citu dzīvokli nevaru nopirkt. Tā patiesībā nav kompensācija, drīzāk izlikšanas pabalsts. Kompensācija būtu tad, ja iedotu tādu naudas summu, par kuru varētu nopirkt līdzvērtīgu dzīvokli. Skaidri redzams, ka no manis grib atbrīvoties. Mani spiež parakstīt vienošanos par līguma laušanu un izlikt no dzīvokļa,” satraukta Z. Lapsa.

 

Īpašnieks grib tukšus dzīvokļus

Ko grib nama īpašnieks, to atklāti un bez aplinkiem vēsta pilnvarnieks Raimonds Zundurs. Grib tukšus dzīvokļus, lai tos varētu izremontēt un lai vēlāk izīrētu par īres tirgus cenām. Vai arī piedāvā noslēgt jaunus īres līgumus, bet ar pavisam citiem noteikumiem, kas būtībā nozīmē to pašu.

Zinaida Lapsa stāsta, ka šo piedāvājumu nav varējusi pieņemt arī tāpēc, ka nav bijis pārliecības, vai solītais tiks izpildīts. Šie 2500 eiro esot piesolīti arī citiem nama īrniekiem, pieprasot atbrīvot dzīvokļus triju mēnešu laikā. Daži, neredzot citu izeju, pat piekrituši. Bet no solītās summas labprātīgi aizgājušajiem vēlāk samaksāja tikai pusi.

Dzīvokli 35 kvadrātmetru platībā šajā namā Zinaida Lapsa īrē kopš 1991. gada, kad to viņai piešķīra ar Latgales priekšpilsētas izpildkomitejas dzīvokļu komisijas lēmumu, noslēdzot beztermiņa līgumu. 2001. gadā namīpašuma tiesības atguva kāda Austrālijā dzīvojoša tautiete, kas vēlāk atdāvināja namu saviem Rīgā dzīvojošajiem radiniekiem, ar kuriem īrniekiem nekādu strīdu nebija. Dzīvokļi šajā pirms kara celtajā namā ir ar malkas apkuri un kopēju tualeti kāpņu telpā, tāpēc uz īres maksas paaugstinājumu nama agrākie īpašnieki pārlieku neuzstāja.

Pievienot komentāru

Komentāri (57)

 1. “Šī likumprojekta autoriem der atgādināt, ka šajos dzīvokļos iedzīvotāji neievācās patvaļīgi, īres tiesības viņiem bija piešķīrusi valsts vai vietējā vara.” – t.s okupācijas vara.
  Neviens neliek dzīvot Rīgas centrā un vaimanāt. Var pārcelties uz dzīvi Ugālē un priecāties gan par mazajām dzīvošanas izmaksām, gan svaigo gaisu. Bet nē, gribas par padomju laika cenām mitināties svešā īpašumā.

 2. Latviešiem vajag dzīvot laukos tur ir viņu vieta, tur lielu pensiju nevajag.Pilsētās vajag dzīvot bagātiem cilvēkiem.Likums ir pareizs

 3. ‘man pienākas’ laiks ir beidzies. Laukos ir dzīvokļi

 4. Palasot dažu komentāru, jāsāk domāt, ka liela daļa mūsu sabiedrības slima, kam galvenais ir uzvilkt sev ērtu kupoliņu un tajā justies droši un pašpārliecināti, visus pārējos noniecināt un būt pilnīgi vienaldzīgiem par to, kas notiek ap viņiem, valstī un pasaulē. cilvēki šais namos godīgi maksājuši un maksā nodokļus Rīgas pašvaldībai, nevis pierobežas klubam. Likumdošana netika sakārtota ne denacionalizācijas sākumā, ne tagad, kad namus pārpirkuši biznesmeņi, ne īpašnieki. Runa jau nav par īpašniekiem, kuri grib pelnīt, bet par sistēmu, kurā tik daudzi cilvēki ir lieki. un jaunais likumprojekts pašreizējā variantā pilnīgi likumīgi no šiem cilvēkiem atbrīvos. pamatā tie ir veci cilvēki, kas vairs nevar uzsākt kādu biznesu vai izdzīvot laukos bez sākotnējiem līdzekļiem. Valstij šo jautājumu vajadzēja sakārtot reizē ar denacionalizāciju, un ja tas nav izdarīts, tad parūpēties par šiem cilvēkiem tagad, nevis no vecākā brāļa augstumiem dot nožēlojamas pamācības.

 5. Denacionalizēto māju īrnieki nesaprot, ka no viņu īres maksām mājas īpašnieki maksā nodokļus pašvaldībai (nekustamā īpašuma nodokli par ēkām), cenšas uzturēt tās gadsimtu vecās ēkas, utt. Ir jau viegli sūdzēties, jo savā laikā šos dzīvokļus saņēmuši par baltu velti, tik komunālos maksājot un par citu neko nedomājot. Lai viņi paprasa tiem, kuriem Rīgā pieder tie mazie dzīvoklīši kādi nodokļi ir jāmaksā, kas maksā par māju remontu ārpus dzīvokļa, tad diez vai tad viņi gribēs vispār kaut ko savā īpašumā. Cilvēku zināšanas brīžiem ir ļoti aprobežotas, taču sūdzības gan ir lielas. Ir saprotams, ka pensijas ir mazas, bet tāpēc ir jāizvēlas savām pensijām atbilstoša dzīvesvieta nevis spītīgi jāturas pie vecā. Arī vecumdienās ir jādomā ar galvu, nevis jāvadās tikai pēc emocijām.

 6. padoms Reizniecei- Ozolai Atbildēt

  Kur ir problēma !? ja ir lieki nevajadzīgi veci cilvēki, lai valdība rīko vienu reizi mēnesī ”svēto vakarēdienu”, kas neatnāca, paši vainīgi.

 7. čangalietes atpakaļ un laukiem!!!!!!!!!!!!!!!! NEKAD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!badu nomirs

 8. un valdiba tik lepni pacel galvu dziedot-Dievs sveti Latviju! Laikam jau zemteksts atrodams taja, ka viss tiek nolikts Dieva rokam darit….bet pasi tik slaukt un slaukt ….. Es no politikas maz jedzu, bet nemot vera ikgadu aizbraucejus….saeimu vajadzetu samazinat vismaz par 50% ….. tad atlikusie 50% uzzinatu ko nozime sakt stradat! Varbuut!!!???

 9. Zivs pūst no galvas!

 10. beidziet ņaudēt, Atbildēt

  dod 6000 kompensāciju un nepietiek dzīvoklim!Brauciet uz mazpilsētām,ciematu centriem,tur var dabūt par vēl mazāk naudiņām,īpaši pensionāri,kam viņiem tā Rīga!

 11. visā mūžā nav nopelnījušas dzīvokli? Dumjas. Kur palika sertifikāti?

  • Tos iebāz kaut kur, jo pribatizēt varēja kaut ko par tiem tikai, ja maksāji labu kukuli un ta ne katrreiz, citui pārspēja. Nekultivē sava stulbības.

 12. Sen bija laiks šo broblēmu risināt. citādi sanāk savās mājās dzīvot nevari, bet maksā, viņi var nemaksāt uz domes piedāvātiem dzīvokļiem neies, pērciet viņiem īpašumus, apsurds. Viņiem bija līgums ar okupācijas režimu un dzīvokli bija sociālie. Valdībai bija jāceļ dzīvokli sociālie kur pāriet īrnirkiem, nevis slaukt īpašniekus, kas bilda sociālā dienesta funkcijas, jo ir fiktīvi īpašnieki uz papīra no kura desmit ādas var plest.

 13. ”101 kilometrs” … no Rīgas … genocīds. Apmēram 11 – 15 tūkstoši ģimeņu kļūs par bezpajumtniekiem. Par tantukiem un večukiem paklusēšu … iela kā mājoklis. Nauda nesmird?

 14. Mazpilsētās dzīvošana stipri lētāka. 🙂

 15. Padomjlaiku īrnieku parazitēšanu ir jāizbeidz. Bet reģistrēt īres līgumus Zemes grāmatā..? Tas ir birokratisks murgs.

 16. lai ietu "valstij" krāgā - šie uzlec īrniekiem kā krupis uz ciņa Atbildēt

  Bļaurīgie “saimnieki”, kaltējiet suharus !
  Pirms 70 gadiem tādus kā jūs nolika pie vietas spirgtā klimatā. Tagad uzprasaties jūs…

 17. Nesaprotu par ko ir diskusija ,ja īpašnieks vairs nevēlas dzīvokli izīrēt kādai personai ,tad īrniekam ir jāiet ,protams ,ne jau uzreiz ,jābrīdina un jānosaka termiņš vai nu mēnesis vai vairāk.Tas iepriekšējais īres līgums taču netika slēgts ar šo īpašnieku ,tad vēl varbūt varētu strīdēties ,bet tagad nekā. Par to kompensēšanu vispār smiekli nāk ,īpašniekam jāmaksā ,par ko? Nu nespēj Rīgā īri samaksāt ,atstāj Rīgu ,meklē lētāku vietu. Veikalā taču arī ja nespēj par sviestu samaksāt, iztiec bez sviesta. Bija taču noteikumi ka par šiem noteikumiem jāvienojas 7 gadu laikā pēc denacionalizācijas ,nu jau 27 gadi pagājuši Saprastu ka lauztu īres līgumu ,šo 7 gadu laikā tad būtu jākompensē ,starp citu tā arī bija mani paziņas atguva māju un pāris īrniekiem tiešam nopirka dzīvokļus ,lai tiktu paši savā mājā ,bet tā bija pirms 20 gadiem ne tagad.

  • “… jābrīdina un jānosaka termiņš vai nu mēnesis vai vairāk.”
   Brīnos, ka nesaki: “…kādas 3 dienas, nedēļu…”!
   Laiks tak iet ko, vai nē?

 18. Taisnība nav atrodama komentāos, pat rakstā tā nav izteikta, kā būtu, ja būtu. Tā ir citur.

  Taisnība ir citur: valsts varai un pašvaldībām, kuri sataisīja šādus sūdus, tos ir jāiztrebj, nevis rīkot eksekūcijas namīpašnieku – pārpircēju un banku augļotāju pavadā, taisīt jaunu likumu prāvas tautas daļas iznīcināšanai, paverdzināšanai un novešanai nāvē, jo pensonaŗi jo sevišķi pie vecuma ir jūtīgi un nespēj pārdzīvot vardarbību un pazemošanu.

  Jaunie aizbēgs no vardarbīgās valsts.

  Ļoti stulbi un nekaunīgi, apmāti ir šie namīpašnieki,tikpat stulbi kā šī valsts vara, jo sevišķi valsts NOMENKLATŪRA. Re kā teikts rakstā: “Ko grib nama īpašnieks, to atklāti un bez aplinkiem vēsta pilnvarnieks Raimonds Zundurs. Grib tukšus dzīvokļus, lai tos varētu izremontēt un lai vēlāk izīrētu par īres tirgus cenām. Vai arī piedāvā noslēgt jaunus īres līgumus, bet ar pavisam citiem noteikumiem, kas būtībā nozīmē to pašu”.

  Un kādēl viņi cīnas ar īrniekiem? Kur ir namīpašnieku biedrības? Kādēļ ši “zunduri” un viņu- namīpašnieku oragnizācijas, biedrības neiet kopā ar īrnieku biedrībām, ar īrniekiem pret valsti un pašvaldību, neprasa risinājumu”. Tādēļ, kā teikts, ka visi šāda tipa un kopā namīpašnieki ir stulbi Jau 27 gadus karo ar īrniekiem un nesaprot, kas ir mūsu sanaidotājs, noziedznieks un ļaundaris – organizētā noziedzība.

  Ejiet kopā ar īrniekiem pret valsti, prasiet atbrīvot māju no pirmsreformas īrniekiem, prasiet atdot māju – īpašumu natūrā, nevis ar apgrūtinājumiem vai īrniekiem izmaksājiet īeniekiem kompensāciju, lai īpašnieki var slēgt jaunus līgumus vai prasīt jau likumīgi īrniekus prasīt atstāqt dzīvokli un šo māju. Bet jūs, garā nabadzīgie, ar īpašuma svētumu apmātie īpašnieki, saucat īrniekus par “parazītiem”, otri – ka pēc jums, namīpašniekiem alkst “lopu vagoni”. Karš. Novērsiet kopā ar īrniekiem šo valsts pazemojumu un netaisnībukā pret jums tā pret īrniekiem. Kopā jums izdosies! !!!!!!!!!!! !!!!!!!! !!!!!!! !!!!!!! !!!!!! !!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!

  • Dzintra 70.g.jauna seniore/2.gr.invalīde Atbildēt

   Vai tiešām neviens nevar apturēt Rīgas domes dzīvokļu izsoles? Nedod cilvēkiem, bet par milzīgām summām nodod izsolē, apskatiet RD mājas lapu, kurā privatizācijas komisija tirgojās ar graustiem. Cilvēkiem nedod, bet tirgo mājokļus! Pašvaldībai likums nosaka, ka jāpalīdz, kuri nevar īrēt privātā sektorā, bet realitāte ir cita, nav nekāda atbalsta, attiecībā uz mājokļiem. Raksta autors arī nepiemin, ka RD ir Saistošie noteikumi Nr.153, kur ir noteikts, ka vientuļajam pensionāram, kurš tiek izlikts ar tiesa lēmumu no denacionālajiem mitekļiem, nosakot ienākumus un kuri var uz to pretendēt, ir 440.Euro Rīgā, tā kā kundzēm, vajag iet uz SD, un ieteikt dienestam izlasīt S.not.153, īpaši, j Latgales priekšpilsētas SD darbiniekiem, viņi likumus nepārzin.
   Attiecībā uz saimnieku mājām, nevienu bez tiesas lēmuma, nevar izlikt uz ielas, bez tam jābūt reālam pamatojumam, ko nosaka īres likums.
   Attiecībā, ka pensionārs var doties uz mazpilsētām, kauns to rakstītājam, vecie cilvēki, kuri prasa lielākas rūpes, gan veselībai, gan pārtikas piegādei u.t.t. Rakstītājs droši vien ir savus sencīšus aizvedis uz mežu! Vecie cilvēki, kuri ziedojuši sevi valstij, ir pelnījuši dzīvot labticībā, tomēr daudzi komentētāji aizmirsuši, ka viņi arī būs veci un nekāda žultu izliešana viņiem nepalīdzēs! Jūs nezināt kādi likteņi šiem senioriem bijuši, pārsvarā godīgie, kuri netika pie valsts izzagšanas ir nonākuši neapskaužamā stāvoklī.

 19. ““Par piedāvātajiem 6000 eiro citu dzīvokli nevaru nopirkt.”? Bet iepriekšējais taču tika īrēts, tas nebija īpašumā, kāpēc lai īrēta dzīvokļa vietā kāds dotu dzīvokli īpašumā?

  • Tieši tā! Bet to jau laikam tie īrnieki nesaprot, un tāpēc arī viņi vienmēr ir bijuši un būs īrnieki, nevis īpašnieki. Turklāt man nav saprotama pensionāru vēlme par katru cenu mīcīties pa Rīgu – netīru, smirdīgu trokšņainu pilsētu. Darbspējīgos uz šo mīcīšanos spiež lielākas iespējas atrast darbu, bet pensionāriem – kas viņiem tur pazudis? Mazpilsētās par 6000 eiro var nopirkt pat ļoti labu vienistabas dzīvokli. Tas ir pilnīgi normāls un abpusēji izdevīgs risinājums, jo 6000 eiro kompensācija par īrēta dzīvokļa atstāšanu ir milzīga.

   • Cik tu varena pilsone, mūžam apmātā īpašniece, ar šaru pieri.

   • Esmu pret varmācību pret cilvēkiem,daudzi vecie cilvēki baidās atstāt Rīgu tādēļ,ka šeit tomēr pieejami visi dakteri,laukos viens un tad labākajā gadijumā pāris reizes nedēļā.
    Bet arī mēs,apsverot ienākumus un izdevumus lielpilsētā,pārcēlāmies uz mazpilsētu,tagad nav jāknapinās,līdzekļu pietiek.

   • no sirds novēlu pilsonītei pensijas vecumā nemīcīties par “smirdīgo un trokšņaino” Rīgu, bet es te esmu piedzimusi, mūžu nodzīvojusi un gribu arī te palikt

    • mīļā,ja tev rados nabadzība,tad jāaizmirst gribēt-bagāts kā grib,nabags kā var…

    • Es arī tagad nemīcos un nekad neesmu mīcījusies, un braukāju katru dienu uz darbu Rīgā, jo arī es nevaru Rīgā nopirkt ne labu dzīvokli, ne māju, bet īrēt negribu. Lai arī necils īpašums, bet savs. Pēc kāda laika pārcelšos uz vēl lielākiem laukiem, bet aptuveni tikpat tuvu Rīgai, tad būs pavisam klusi un mierīgi. Pensija vēl tālu, bet, kad pienāks, būs miers, klusums un tīrs gaiss visapkārt. Piekrītu tam, ka nabags dara, kā var, bagāts, kā grib. To hronisko īrnieciņu problēma ir tā, ka viņi visu grib uz citu rēķina. Tas arī viss.

   • Par 6000 laikos var nopirkt ļoti sakarīgu lauku māju pat ar zemi. Man laukos par 3 istabu dzīvokli prasīja 3000 eur, ko arī nopirku. Tā ka vajag tikai gribēt un meklēt un viss notiks. Bet ja Rīgā…. tad nu nezin vis vai tā sanāks.

  • Tāpēc, ka tu muļķis un tev galvas smadzeņu vietā “plakanais”, kurā tu dzenā pekstiņus un bojā muguru un prātu. Labāk būtu izlasījis kādu grāmatu, lai nerunārtu aplamības.

   Te vai kats komentārs ir šādā, “plakano” telefonu attīstības līmenī.

 20. katram sava laisnība. Saprotams arī īpašnieks, kurš grib savest maju kārtībā. Un faktiski jau no paša sākuma bija skaidrs, ka agri vai vēlu īrniekiem būs jāmeklē cits īres dzīvoklis. Pa 30 gadiem jau nu varēja to atrisināt, kad vēl bija darbs un alga.

 21. Tas ir rupjs cilvektiesibu parkapums,vispsr Latvija nav tiesisks valsts,jo nav aizsargati iedzivotaju dati un katram kuram nav slinkums vai irkada interese par tevi vai tavu draugu vai radinieku var par tevi iegut jebkurus datus un ja vel samaksa naudu – pat mati pardos.
  Piemers Liepajas namu apsaimniekotajs sniedz jebkurus datus par iedzivotajiem,vinu dzivoklu paradiem( kas ir pretruna ar likumu )jebkuram ,kurs tiko uz tavu dzivokli vai aferistiem ,kuru netrukst,lai varetu uzpirkt sos dzivoklus un pec tam par pasaikainam summam iziret vai pardot talak.Milie cilveki ! Kadel jus neversaties Eiropas cilveku tiesa?Saprotu ,tas ir gars proces un prasa lidzeklus,bet kadreiz jau tas jasak,ja gribat dzivot tiesiska valsti !!!

 22. Pagastu centros par tādu naudu var gan dzīvokli nopirkt, gan remontu uztaisīt, elpo svaigu gaisu un dzīvo nost. Turas pie Rīgas kā spiras pie aitas astes. Jau sen skaidrs, ka Rīga naudīgajiem paredzēta.

  • Nu, spēcīgs arguments Atbildēt

   Spēcīgs arguments iznīcībai – tur nav aptiekas, tur nav poliklīnikas un ārsta, tur nav veikala, pasta, bankas, pat bērnu čalu pie skolām – skolas likvidētas, tur mājo postaža, tur nav palīdzības dienestu, tur nav tramvaju, kur var aizbraukt 1- 2 km, pie tam visi sveši, radi, draugi nav, bet kājām aiziet pēc maizītes pat nav kur… o, ho.

   Labāk tevi izdzīt šādā katorgā, to esi pelnījis ar savu prātu, tādus tur “gaida”. Tur dzīvo gudrāki gan .

   • Uzreiz jau kapavietiņu nopirkt un tur arī nolikties – tā vislētāk un visi apmierināti gan “jaunie īpašnieki”, gan bankas, gan zinošie komentētāji, vai ne

 23. Pagastu centros pilns brīvu dzīvokļu, par tādu naudu var dzīvokli gan nopirkt, gan remontu visam mūžam uztaisīt, elpo svaigu gaisu un dzīvo nost. Turās pie tās Rīgas ka spiras pie aitas astes. Jau sen skaidrs, ka Rīga tikai naudīgajiem paredzēta.

  • Kādas tev tiesības tā teikt, gudrīt? Tu apjēdz, ko runā. Mauj tik projām pats pēc 50 -70 nodzīvotiem gadiem, prom no draugiem, radiem, no ierastās vides un visa kā cita ….. Arī šādiem durakiem ir dots rakstīt …

  • Dārgumiņ,nosauc to ar dzīvokļiem pārbagāto pašvaldību!!!!
   Par normālu cenu labprāt tur pārceltos. Pie reizes pasaki arī vai autobuss uz tuvāko pilsētu iet 1 vai 2 reizes nedēļā?

 24. Cik ilgi būs šie “denacionalizēto māju ” īrnieki ? Ir pagājis tik ilgs laiks…

  • “Ir pagājis tik ilgs laiks…” – un vēl nav apmiruši? Varbūt dzīvokļa vietā šiem “saldo tējiņu” piedāvāt? Ne visiem laimējās pakampt to, kas piederēja valstij …

   • un tev ko piedāvāt? Atbildēt

    Tev piedāvāt pēc teiktā var tikai “lopu vagonu”? Pa ceļam saldo tējiņu – slepkavnieciska domāšana. Tas ir prāta degradācijas rezultāts!

    • >>>>un ko tev piedāvāt Atbildēt

     Draudziņ,tu pārprati xxl teikto,izlasi pēdējo teikumu-tur ir pateikta īstā doma.
     Iepriekš teiktais ironija.

 25. Pie varas ir morālie kropļi, kuri spējīgi domāt tikai par sevi!

 26. Lai nu mēs lamājam padsavienību un sakām,ka cilvēkiem bija brīvība un nezin kas vēl tur atņemts Laikam jau,jo tik brīvi kā neatkarīgajā Latvijā nosprāgt pēc paša izvēles uz jebkura ielas stūra nebija ļauts

  • Ja palasa ņirdzīgos, cilvēkus nīstošos komentārus, situāciju īpašumu jomā, ir vērts aizdomāties, ka okupācija ar sveštautiešu priviēģijam un tā režīma cinisku piespiedu slavināšanu bijas murgs, bet tas režīms bija 10 reizes demokrātikāks, kā tagadējais organizētās nozīedzības un koruupcijas apsētais režīms: strādnieks bija nodrošināts, bija garantija, latvietība pieauga, teātri bija pārpildīti, tauta atdzima un bērni dzima kā trušu būrī. bet tagad – valda bandītiski likumi un likumprojekti un šādi graujoši izteikumi pret tiem, kam nav īpašumu. Es pati groibēju noprivatizēt kaut nelielu biroji, vairākkārt gāju, piedalījos un mani apkrāpa, tas ir – atdeva tiem, kuri maksāja kukuļus. Riebjas ši valsts. Bet zini – tās ir Latvijas okupācijas sekas, kas ilgs vēl 30 -40 gadus. Ja Latvija būtu bijusi 70 gadus neatkarīga, Kārļa Ulmaņa valsts – mums būtu īpašumi un miers starp īrniekiem un namīpašniekiem, mums visiem, kā Vācijā, Holandē un citur, būtu pārticība.

   Tagad, septītās ķēves īpašumu mantinieki tautu dzen postā, aprej un piesmej, kā laupītāji, arī tie, kuri prihvatizēja okupācijas laikā saražoto iznfrastruktūru un īpašumus ….

 27. Par īpašniekiem! Atbildēt

  Valdība pieņēmusi ļoti pareizu lēmumu, cerams, ka šis likums drīz stāsies spēkā. Gandrīz 30 gadus īrnieki varēja atrast citu īrējamo dzīvokli, bet nē- labāk dzīvot uz saimnieka rēķina , maksājot pāris eiro mēnesī īres maksu, sūdzoties par katru sīkumu domei, nodzīvojot saimnieka īpašumu “līdz kliņķim”. Pilna SS reklāma ar dzīvokļu īres piedāvājumiem- ejiet uz izvēlēties to labāko! Nav taču vairs padomju laiki.

  • Pilns ss.lv ar dzívoklu un istabu piedávájumiem? Un tu uz cenám paskatíjies? Vai pensionárs var to samaksát? Un dzívot bez garantijám, zinot, ka jebkurá brídí saimnieks var izmest lauká?
   Já, nav vairs sliktie komunistu laiki, kad prátá nevaréja ienákt, ka vecu cilvéku var izmest uz ielas…
   Un tiem, kas raksta, ka rídzinieks pensionárs var braukt uz pierobezu, kur tuksu dzívoklu pa pilnam – tajá pierobezá komunálie maksás tik, ka pensijas nepietiks.Cilvéks ieskries ká slazdá un netiks lauká.
   Un párvákties arí maksá naudu. Lielu naudu.
   Ar várdu sakot – laimes zeme.

  • pāris eiro mēnesī Atbildēt

   tu, žurka, kaut ko jauc – nu jau ceturtdaļgadsimtu tie, kam prihvatizācijas loterijā krita SAIMNIEKA vinnests, dzīvo uz tukšo lozi izvilkušo rēķina. Nav taču vairs padomju laiki.

   • un ko tu, lūzeris un nabags, esi darījis, lai kļūtu par saimnieku? neko! vien eksistējis uz citu rēķina un ceri, ka tā būs mūžīgi! nebūs! ja Rīga nav pa kabatai, tinies un Latgali!

    • Savējo apzadzējus zināmās aprindās dēvē par žurkām. Un pelnīti. Atsvaidzini atmiņu, SAIMNIEC: Likumi sev un saviem tuvākajiem – Pietiek.com!

    • Garīgi slimus, sociāli degradētus prātus, kā šis komentārs: “un ko tu, lūzeris un nabags, esi darījis, lai kļūtu par saimnieku? neko! vien eksistējis uz citu rēķina un ceri, ka tā būs mūžīgi! nebūs! ja Rīga nav pa kabatai, tinies un Latgali!”- ar ko pazemojoši aizskar citus cilvēkus, laikam izārtēt nevar. Viņu redzesloks nav tālāks par savu degungalu, dzīvi viņi nesaprot, arī to, ka namīpašnieku ir labi ja 30 %, pārējie pilsētās ir strādnieki, kalpotāji un īrnieki, kuriem nekad nav bijis iespēju palikt bagātiem, pirkt savu dzīvokli, jo tagad, NE – brīvajā. korupcijas apsēstajā, kriminālajā Latvijā, kur nemaksā ne algas, ne nodokļus.

    • derētu nošaut pirmajā vārtu rūmē.

    • Tu galīgi bailes esi pazaudējis?!

Draugiem Facebook Twitter Google+