Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
16. novembris, 2014
Drukāt

Jumts nomainīts! Kur likt būvgružus?

Foto - LETAFoto - LETA

Mājai nomainījām jumta segumu. Kur likt veco bitumena šindeli un ruberoīdu? Vai iespējams to Vidzemē kaut kur nodot, un cik tas izmaksātu? Jānis Kļaviņš Cēsu novadā

Uzņēmuma “ZAAO” attīstības daļas vadītāja Ingrīda Gubernatorova skaidro, ka nolietojušies jumta segumi ir būvniecības atkritumi, kas vai nu pašam jānogādā uz kādu no atkritumu savāktuvēm, vai arī tas jāuztic uzņēmumam, kas nodarbojas ar šāda pakalpojuma sniegšanu.

Ja izlemj rīkoties pats, atkritumi jāved uz EKO laukumu. Tā ir nožogota teritorija ar noteiktu darba laiku, kurā izvietoti speciāli marķēti konteineri šķiroto atkritumu savākšanai. Vidzemē šādi laukumi atrodas: Valmierā, Dzelzceļa ielā 5; Cēsīs, Lapsu ielā 19; Smiltenē, Limbažu ielā 8; Salacgrīvā, Viļņu ielā 18; Saulkrastos, Rīgas ielā 96a; Strenčos, Valkas ielā 1a; Apē “Druvās”; Limbažos, Mazajā Noliktavu ielā 3, un Pārgaujas novada Stalbes pagastā – RAAC “Daibe”.

Maisus, kur likt atkritumus, var saņemt visos minētajos EKO laukumos. Pilna maisa pieļaujamais svars – viena tonna. Informācija par EKO laukumos nogādāto būvniecības atkritumu izmaksām pieejama internetā: www.zaao.lv.

Ja vēlas, lai būvgružus savāc uzņēmums, kas nodarbojas ar atkritumu apsaimniekošanu, ar uzņēmumu jāsazinās pa tālruni vai jānosūta e-pasts.

Atkritumus savāc vairākos veidos: izmantojot liela izmēra konteinerus, kuru tilpums ir 4–22 m3; iekraujot ar kausu no zemes, ja atkritumi salikti kaudzē; izmantojot izturīgus maisus, ja atkritumu daudzums neliels. Par samaksu vienojas, veicot pasūtījumu. Tā apmērs atkarīgs no atkritumu apjoma un klienta atrašanās vietas.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (4)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+