Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
19. jūnijs, 2012
Drukāt

Kur likt «Lielo atlantu»?

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Kolēģis Viesturs Sprūde pagājušajā nedēļā jau rakstīja par karšu izdevniecības “Jāņa sēta” 20 gadu jubilejas svinībām un klajā nākušo “JS” kartogrāfu, visa šā laika darba apkopojumu – “Lielo Latvijas atlantu”. Trešo dienu šī gandrīz 400 lappušu biezā grāmata ir arī mana, un nu jau varu atbildēt uz jautājumu, kas radās, to pirmo reizi rokā ņemot, – kur to likt?


 

Automobilī?

Varētu. Lai gan liels tas “Lielais” tiešām ir. “Bardačokā” nelien. Pielāgoju sēdekļa atzveltnes kabatā – tur lien. Taču cik bieži to ārā vilkšu? Kurzemi no galvas zinu. Vai uz Latgali šogad braukšu? Un nākamgad? Nez vai…

Turklāt pārāk skaists tas ir, lai pa putekļiem un dubļiem apkārt vazātu. Zemē vēl nometīšu, būs žēl. Dārgs taču…

Un manā džipiņā jau ir to rajonu kartes, uz kuriem braucu biežāk. Man ir “Garmin” auto navigācija, kurā ielādēta tās pašas “Jāņa sētas” datu bāze. Nu jau ir arī gandrīz “Lielā atlanta” līmenī detalizēta Baltijas karte “Android” planšetē un telefonā.

Nevajag man laikam dižgrāmatu mašīnā. Neesmu raibu maršrutu profesionālis, kura ceļš šodien ved uz Makarāniem, rīt uz Ķūļciemu.

 

Darbistabā?

Iederas. Blakus 20 gadu auto katalogiem, klasisku laivu un modernu fotoaparātu grāmatām. Zem Usmas saulrietu un Mordangas grantsceļu bildēm. Kā klasiskas un visaptverošas ģeogrāfiskas informētības simbols, kuru turklāt var šķirstīt tīkamāk un romantiskāk nekā datorlapas, kādu neparastu maršrutu plānojot. Ja vajadzēs, paņemšu līdzi. Lai gan vajadzēs reti. Žēl.

 

Pa gabaliņam?!

Priecējoša atklāsme nāca nejauši. “Atlants” nolikās uz galda blakus šonedēļ testējamai labai fotokamerai. Hei! Pamēģinām “makro” funkciju! Pievakares krēslā, bez papildu gaismām, bez statīva – klikš! Izcili. Izdrukāju lapu. Varu ņemt līdzi nevis visu grāmatu, bet vajadzīgo daļu. Kvalitāte? Ļoti laba. Fails 9 megapikseļi. Ja lietojam “JS Baltija” digitālās versijas izdrukas iespēju vai “print screen” funkciju, bildi dabūjam krietni sliktāku. Foto fragmentācija ir labāka. Turklāt varu bildēt nevis visu, bet pusi vai vēl mazāku daļu atlanta lapas, tā iegūstot palielinājumu, kas ļauj nepukoties par pārāk īsām rokām vai sliktām brillēm.

Tā. Izcilu komplektu dabūju. Lieku atlanta 30. lapas kopiju caurspīdīgos vāciņos, bāžu kabatā telefonu ar GPS kartēm, karu kaklā foto ieroci un braucu medībās uz Irbes pakavu. Grāmata saudzīgi un ar cieņu paliek mājās. Vai šāda rīcība nav nelikumīga? Nav laikam, ja lietojat iegūtās lapiņas savām personiskajām vajadzībām.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+