×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Kur likt metāla skrūvējamos vāciņus?

Foto-Flicrk/Sam FelderFoto-Flicrk/Sam Felder

“Pagrabā sakrājies vesels maiss ar uzskrūvējamiem burku vāciņiem. Otrreiz tos negribu izmantot, jo baidos, ka blīvi nenosegs burku un laidīs garām gaisu. Kur varētu nodot metāla vāciņus?
” Zenta Šīronte Novadnieku pagastā

 

To var izdarīt SIA “Kuusakoski” apkalpošanas punktos, kas atrodas dažādos Latvijas reģionos. Novadnieku pagastam tuvākie ir Saldū, Dzirnavu ielā 29 a un Liepājā, Dūņu ielā 8 a, apkalpošanas punkti ir arī Valmierā, Jelgavā un Rīgā (var sazināties pa bezmaksas tālruni 80000065). Tur var nodot ne vien lielgabarīta metāla atkritumus (piemēram, ūdens notekcaurules, taupības krāsniņas, izbīdāmās kāpnes, vecus mopēdus un velosipēdus, veļas žāvēšanas restes, žogu sietus, dzeloņstieples, katlus u. c.), bet arī tukšus aerosola iepakojumus, konservu kārbas, burku vāciņus un citas no metāla izgatavotas sadzīves preces. Tās var būt gan no čuguna, nerūsējošā tērauda, vara, alumīnija, dažādi metāla sakausējumi. Arī metāllūžņu izmēram un vecumam nav nozīmes, jo tiem nav derīguma termiņa – metālu iespējams izmantot atkārtoti vairākas reizes. Samaksa par 1 kg metāla – 16 santīmu.

Daudzviet Latvijā, tostarp Saldus pagasta “Zemgaļos”, metāllūžņu iepirkšanas laukumus ierīkojis pārstrādes uzņēmums “Tolmets” (darba laiks – no 9.00 līdz 17.00), tur var nodot gan minētos vāciņus, gan savu laiku nokalpojušus ledusskapjus, veļas mazgājamās mašīnas, plītis un citas elektroierīces. Samaksa par 1 kg metāla – 17 santīmu. Ja nepieciešams vēl ko noskaidrot, var zvanīt pa bezmaksas tālruni 80000013.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+