×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
22. decembris, 2014
Drukāt

Kur meklēt jauno potences uzlabotāju?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Lasīju, ka Eiropā parādījies jauns potences uzlabošanas līdzeklis Spedra. Vai tas ir nopērkams arī Latvijā? Cik maksā? Jautāju aptiekās, bet tur par tādu neko nezina. Ar ko tas atšķiras no līdz šim zināmajiem (Cialis, Viagra un Levitra)? Varbūt var nopirkt internetā?”

Atbildi sagatavojusi Zāļu valsts aģentūras sabiedrisko attiecību vadītāja Egita Diure:

Medikaments SPEDRA ar aktīvo vielu avanafilu ir jauns preparāts erekcijas traucējumu ārstēšanai. Tas reģistrēts centralizētajā reģistrācijas procedūrā visā Eiropas Savienībā 2013. gada jūnijā. Tās ir recepšu zāles un, ņemot vērā, ka zāles ir jaunas, Eiropas Zāļu aģentūra tām piešķīrusi īpašu simbolu – melno apgriezto trijstūri. Tas nozīmē, ka zālēm tiek veikti papildu uzraudzības pasākumi. Vairāk par zālēm SPEDRA angļu valodā var izlasīt Eiropas Zāļu aģentūras mājaslapā: http://www.ema.europa.eu

Centralizētā reģistrācija ir saistoša visām dalībvalstīm, tomēr pirms zāļu izplatīšanas kādā konkrētā valstī reģistrācijas apliecības īpašnieks par to paziņo nacionālajai zāļu aģentūrai (Latvijā – Zāļu valsts aģentūrai). Ja tiks sākta zāļu izplatīšana Latvijā, zāļu aprakstam un visai produkta informācijai būs jābūt arī latviešu valodā. Šajā gadījumā zāļu reģistrācijas apliecības īpašnieks (uzņēmums Berlin Chemie Menarini Baltic) pagaidām vēl nav paziņojis par zāļu izplatīšanas sākšanu, līdz ar to varam apgalvot, ka līdz šim zāles Latvijā nav tikušas izplatītas.

Taču jāuzsver, ka šīs ir recepšu zāles, tāpēc par to lietošanu un efektiem, salīdzinot ar citām līdzīgas iedarbības zālēm, pacientiem jākonsultējas ar ārstu. Latvijas interneta aptiekās var nopirkt tikai bezrecepšu zāles.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+