×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2012
Drukāt

Kur nopirkt atstarotāju?

Iestājoties gada tumšajam laikam rudenim, atcerējos, ka man nav atstarotāju, ar ko “iezīmēt” bērnu. Agrāk rīkoja kampaņas, kad bez maksas dalīja atstarotājus. Kur šobrīd var tos dabūt? Kādu labāk pirkt? 
Lelde Rīgā

 

Atstarotājus var iegādāties gan lielveikalos, gan saimniecības preču veikalos, gan benzīna uzpildes stacijās. Arī “Latvijas Pasta” piedāvāto preču sortimentā ir atstarotāji. Kā stāsta pasta pārstāve Zane Plone, atstarotāju cenas ir no 80 santīmiem līdz 2 latiem.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) komunikācijas daļas vadītāja Ilze Žunde iesaka pirms atstarotāja iegādes rūpīgi iepazīties ar informāciju, kas norādīta uz tā. “Īstenojot uzraudzības projektus, mēs saskārāmies ar to, ka veikalos ir atrodamas preces – atstarojoši elementi (atslēgu piekariņi, suvenīri vai rotaļlietas). Tādi elementi izskatās kā atstarotāji, taču tie nepietiekami atstaros un nepildīs atstarotāja funkciju, tāpēc cilvēki tumsā būs nepamanāmi,” brīdina I. Žunde.

Lai būtu drošs, ka prece patiešām paredzēta, lai pildītu atstarošanas funkcijas, uz etiķetes ir jābūt norādītam preces nosaukumam “Atstarotājs”. “Uz atstarotāja vai tā iepakojuma jābūt CE marķējumam, kas apliecina, ka ražotājs nodrošinājis tam nepieciešamo atbilstības pārbaudi. Jābūt arī informācijai par tā lietošanu, kopšanu un brīdinājumiem. Piemēram, dažkārt uz atstarotāja iepakojuma norādīts, ka to nevar lietot, ja virsma noskrāpēta vai bojāta, tātad atstarotājs zaudējis atstarošanas funkcijas,” skaidro 
I. Žunde.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+