×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. jūlijs, 2012
Drukāt

Kur nopirkt Kamčatkas sārtogu

kamcatkas_sartoga2

“Izlasīju žurnālā par krasņiku. Ļoti vēlētos uzzināt, vai ir kāda iespēja iegādāties šā auga stādus.” 
Guntis Valmierā

 

Latvijā krasņika jeb Kamčatkas sārtoga ir liels retums. Šīs sugas augi gan ir Nacionālā Botāniskā dārza un augļkopes Ineses Drudzes kolekcijās, taču stādi pagaidām vēl nav savairoti.

Ja vasaras nogalē kāds paziņa dodas ceļojumā uz Kamčatku, Sahalīnu, Habarovskas novadu Amūras vai Novosibirskas apgabalu, var palūgt atvest kādu sauju šo ogu. Laikā, kad pie mums ienākušās brūklenes, Krievijas Tālajos Austrumos ļaudis spaiņiem vāc un tirgo krasņiku. No atvestajām Kamčatkas sārtogām varēs iegūt sēklas.

Šis Tālo Austrumu augs samērā labi piemērojas Latvijas klimatam. Sēklām vajadzīga trīs mēnešus ilga stratifikācija vēsumā. Labāk tūlīt pēc ogu nogatavošanās sīkās sēkliņas iesēt kastītēs skābā augsnē (smiltis un kūdra). Sēj sekli, tikai piespiežot virskārtai, pēc tam sējumus pārziemina neapkurināmā siltumnīcā. Pavasarī sēklas sāk dīgt. Dīgstus izpiķē katru savā podiņā un pirmo ziemu tur neapkurināmā siltumnīcā. Kad sāk veidoties cers un parādās sakņu atvases, stādus izņem kopā ar ļoti lielu sakņu kamolu un, nenobirdinot augsni, stāda pastāvīgā vietā. To dara tikai pēc pavasara salnām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+