×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2012
Drukāt

Kur nopirkt lupīnas sēklas?

“Kur Kurzemē var iegādāties lupīnas sēklas augsnes uzlabošanai un lopbarībai?” Gunvaldis Vēsmiņš Cīravā

 

Eiropas Savienības lauksaimniecības sugu katalogā ir 25 baltās lupīnas, 15 dzeltenās lupīnas un 40 šaurlapu lupīnas šķirnes. Latvijas augu šķirņu katalogā nav iekļauta neviena lupīnas šķirne, arī sēkl­audzēšana pēdējos gados nenotiek, tāpēc arī sēklas materiāla nav.

Latvijā visvairāk pētījumu par lupīnu veikts Lejaskurzemes izmēģinājumu stacijā. Tur izveidota arī dzeltenās lupīnas šķirne ‘Kurzeme’, kas ir piemērota augsnes ielabošanai un zaļbarībai. Diemžēl sēklas inficējas ar sēklu un pākšu fuzariozi (tā raksturīga visām viengadīgajām lupīnām) un selekcionārs Ēvalds Krēsliņš strādā pie šīs šķirnes atveseļošanas. Nelielu daudzumu lupīnas sēklu pašlaik pie selekcionāra var iegādāties par Ls 1 kilogramā (Kuldīgas novada Padures pagasta “Liepziedos-6”; tālr. 63348194).

Arī LLU aģentūra “Zemkopības zinātniskais institūts” ir izveidojusi jaunu daudzgadīgās lupīnas šķirni ‘Valfrīds’, kurai pašlaik veic atšķirīguma, viendabīguma un stabilitātes (AVS) pārbaudi Igaunijā. Šķirne ir pieteikta iekļaušanai Lietuvas augu šķirņu katalogā ar nosaukumu ‘Valfridis’, šeit veic arī tās saimniecisko īpašību novērtēšanu. Šīs šķirnes sēklas būs pārdošanā aptuveni pēc trim gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+