×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2013
Drukāt

Kur nopirkt platlapu limonijas

platlapu_limonijas2

“Lūdzu, palīdziet noskaidrot, kur pārdod platlapu limoniju stādus!” 
Sandra Kļava Bauskā

 

Šīs ziemcietes ir piemērotas audzēšanai akmeņdārzos, ļoti labi izskatās arī ziedu pušķos, sauso augu kompozīcijās. Izrādās, platlapu limonijas (Limonium latifolium) izmanto arī kā ārstniecības augu – to saknēm ir savelkoša, asiņošanu apturoša, pretiekaisuma iedarbība.

Stāda saulainā vietā, caurlaidīgā, dziļi sastrādātā smilšmāla augsnē, augu no auga 35 cm attālumā. Šie augi ir 50 – 70 cm augsti, zied no jūlija līdz septembrim ar sīkiem, violetiem ziediņiem lielās, skrajās ziedkopās.

Lapas vasarzaļas, eliptiskas, biezas, sakārtotas rozetēs. Vienuviet var augt apmēram desmit gadu. Pavairo galvenokārt ar sēklām, jo vecāki augi necieš pārstādīšanu.

SIA “Baltie asni” piedāvā platlapu limonijas stādus podiņos par diviem latiem gabalā (audzētava atrodas Bauskā, Klinšu ielā 10, stādus var iegādāties firmas veikalā Rīgā, Jeruzalemes ielā 10).

Kokaudzētavā “Bulduri” (Babītes pagasta Egļuciemā) iepodoti platlapu limoniju stādi maksā Ls 1,20, bet stādu audzētavā “Baižas” (Krimuldas pagasta Inciemā) prasa Ls 2,20 par konteinerstādu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+