×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
9. decembris, 2013
Drukāt

Kur nopirkt sevišķā dizaina latiņus – stārķi un skursteņslauķi?

1-lats-skurstensl

Kolekcionēju skaistās viena lata retās monētas. Pilnai kolekcijai man pietrūkst skudras un skursteņslauķa. Pārmaksāt negribu. Vai varu tās nopirkt Latvijas Bankā par nominālvērtību – vienu latu gabalā? Kādas vēl viena lata monētas var nopirkt Latvijas Bankā un kādā laikā? 
Ivanda Rīgā

Jā, daudzas no sevišķā dizaina viena lata monētām šogad par nominālvērtību vēl var nopirkt Latvijas Bankas kasēs. Pašlaik var iegādāties vairāk nekā desmit veidu monētas. Diemžēl nevar iegādāties stārķi un skudru, kuras bija izlaistas mazākā metienā, kā arī pēdējo – paritātes monētu.

Latvijas Bankas kase atrodas K. Valdemāra ielā 1b (agrāk tur atradās banka “Citadele”). Īpašā dizaina viena lata monētas var iegādāties arī Latvijas Bankas kasē K. Valdemāra ielā 2a (ieeja no Prezidenta pils puses).

Pēc jaunā gada visi lati, tai skaitā arī šīs monētas diemžēl tiks pakāpeniski iznīcinātas. Taču, iegādājoties šos īpašā dizaina vienlatniekus, jūs neko nezaudēsiet, jo tos, kā arī jebkura cita veida latus un santīmus Latvijas Bankā varēsiet apmainīt mūžīgi.

Plašāks raksts par sevišķā dizaina monētām pieejams šeit.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+