×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2013
Drukāt

Kur nopirkt spēkbarību vīn­gliemežiem?

Foto - LETAFoto - LETA

Kur var iegādāties speciālo barību vīngliemežiem? V. Lāce Dobeles novadā

 

Vīngliemežiem domāta spēkbarība nopērkama a/s “Tukuma Straume” veikalā (Tukuma novada Tumes pagastā), cena – aptuveni 9 lati par 35 kg maisu. Barības sastāvā ir rapsis, kviešu milti, soja, saulespuķes, kalcijs, mikroelementi, vitamīni. Vīngliemežu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētāja Sanita Rupkus stāsta, ka ar šo spēkbarību vīngliemežus baro tikai olu dēšanas laikā un neilgi pirms realizācijas. Uz 20 litriem gatavās barības vajag 150 gramu kombinētās barības.

Vīngliemežu audzēšanas sezona ilgst no aprīļa vidus līdz septembra vidum (ziemas mēnešos tie guļ). Pierādījies, ka voljeros turētiem vīngliemežiem ir krietni labāka kvalitāte nekā savvaļā augušajiem.

Kā izskaidrot to, ka gliemeži dārzā tik ļoti iecienījuši kodīgo gundegu ‘Multiplex’? Šie augi taču ir indīgi! S. Krastiņa Mārupes novadā

Malakologs Edgars Dreijers teic, ka gliemeži nešķiro augus indīgos un neindīgos. Turklāt vielas, kas ir indīgas mugurkaulniekiem (tostarp cilvēkam), ne vienmēr ir kaitīgas arī bezmugurkaulniekiem. Gliemji mēdz pamēģināt jebko, kas varētu būt ēdams. Tie neēdīs augu, kuram ir kodīga sula, tā dedzina mīkstmieša gļotādu. Ja augs neizraisa nepatīkamu kairinājumu, gliemezis to noteikti ēdīs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+