×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. augusts, 2012
Drukāt

Kur pagaisušas zāles?

sedalgin_162

“Es un mana ģimene mokāmies ar iedzimto kaiti – migrēnu. Šī slimība ir mokoša, un tai vajag piemērot zāles, nevis lietot, kas pagadās. Un tās zālītes sauc “Sedalgin-neo”. Ilgus gadus tās varēja aptiekās nopirkt bez receptes, tad tās kļuva par recepšu medikamentiem un… pagaisa no aptiekām. Neesam mēs nekādi izmēģinājuma trusīši. Vienas zāles gribēju izmēģināt lēkmju laikā, bet abas reizes kļuva slikta dūša. Man ir 77 gadi.” 
Ausma S. no Tērvetes novada.

 

Atbild Zāļu valsts aģentūras sabiedrisko attiecību speciāliste Ilga Namniece: “Zāles “Sedalgin-neo” kopš 2011. gada maija ir izslēgtas no Latvijas Republikas Zāļu reģistra. Precizējot informāciju, jāpiebilst, ka “Sedalgin-neo” vienmēr ir bijis recepšu medikaments, jo to sastāvā ir psihotropās vielas.

Ja zāļu pacientam nav pieejamas zāles vai rodas jautājumi par zāļu lietošanu, vajag konsultēties ar savu ģimenes ārstu vai ārstējošo ārstu, jo tikai speciālists var lemt par pacientam piemērota medikamenta izvēli vai par terapijas maiņu. Par zāļu pareizu lietošanu var konsultēt arī aptiekas farmaceits.

Gadījumā, ja ārsts izraksta recepti konkrētā medikamenta iegādei, Ausmas kundzei ir iespēja lūgt aptiekai to sagādāt.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+