×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. augusts, 2012
Drukāt

Kur paliek ceļa nodoklī samaksātā nauda?

Lūdzu, izskaidrojiet, kur izlieto naudu, ko iekasē kā ceļa nodokli? Lauku ceļus neremontē. Man, pensionārei, par automašīnu Audi A6 jāmaksā 90 lati gadā! 
Ligita Rone

 

No CSDD saņēmām atbildi, ka valsts noteikusi iekasēt šo nodokli, bet par tā lielumu un naudas sadalījumu direkcija neatbild. Nodokļa lielumu noteikusi Finanšu ministrija, un tas ir akceptēts valdībā, tāpēc jautājumu pāradresējām ministrijas Netiešo nodokļu departamenta Muitas un akcīzes nodokļu nodaļas vecākajam referentam Jurim Luksam. Viņš skaidro, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa ieņēmumi tiek ieskaitīti valsts pamatbudžeta kopējos ieņēmumos un tos tērē dažādu valsts programmu īstenošanai, tostarp arī Satiksmes ministrijas pārziņā esošajai programmai “Valsts autoceļu fonds”.

Likumā “Par valsts budžetu 2012. gadam”, piemēram, noteikts, ka līdzekļi šai programmai piešķirti 70,6 miljonu latu apmērā atbilstoši valsts budžeta iespējām. Par programmas līdzekļu izlietojumu atbilstoši paredzētajiem mērķiem ir atbildīga Satiksmes ministrija, kura deleģējusi programmas līdzekļus apsaimniekot VAS “Latvijas Valsts ceļi”. No šīs programmas līdzekļi paredzēti arī mērķdotācijām pašvaldību autoceļiem (ielām).

Lai iegūtu informāciju par konkrētā ceļa posma tehnisko stāvokli un uzlabošanas iespējām tuvākajā laikā, būtu jāvēršas attiecīgajā pašvaldībā. Atgādinām, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli nevar piemērot atkarībā no tā, pa kādu ceļa segumu (grantētu vai asfaltētu) biežāk jābrauc.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+