Mobilā versija
+4.6°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
20. augusts, 2012
Drukāt

Kur paliek ceļa nodoklī samaksātā nauda?

Lūdzu, izskaidrojiet, kur izlieto naudu, ko iekasē kā ceļa nodokli? Lauku ceļus neremontē. Man, pensionārei, par automašīnu Audi A6 jāmaksā 90 lati gadā! 
Ligita Rone

 

No CSDD saņēmām atbildi, ka valsts noteikusi iekasēt šo nodokli, bet par tā lielumu un naudas sadalījumu direkcija neatbild. Nodokļa lielumu noteikusi Finanšu ministrija, un tas ir akceptēts valdībā, tāpēc jautājumu pāradresējām ministrijas Netiešo nodokļu departamenta Muitas un akcīzes nodokļu nodaļas vecākajam referentam Jurim Luksam. Viņš skaidro, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa ieņēmumi tiek ieskaitīti valsts pamatbudžeta kopējos ieņēmumos un tos tērē dažādu valsts programmu īstenošanai, tostarp arī Satiksmes ministrijas pārziņā esošajai programmai “Valsts autoceļu fonds”.

Likumā “Par valsts budžetu 2012. gadam”, piemēram, noteikts, ka līdzekļi šai programmai piešķirti 70,6 miljonu latu apmērā atbilstoši valsts budžeta iespējām. Par programmas līdzekļu izlietojumu atbilstoši paredzētajiem mērķiem ir atbildīga Satiksmes ministrija, kura deleģējusi programmas līdzekļus apsaimniekot VAS “Latvijas Valsts ceļi”. No šīs programmas līdzekļi paredzēti arī mērķdotācijām pašvaldību autoceļiem (ielām).

Lai iegūtu informāciju par konkrētā ceļa posma tehnisko stāvokli un uzlabošanas iespējām tuvākajā laikā, būtu jāvēršas attiecīgajā pašvaldībā. Atgādinām, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli nevar piemērot atkarībā no tā, pa kādu ceļa segumu (grantētu vai asfaltētu) biežāk jābrauc.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+