×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Kā noskaidrot, kur paliek elektrība? (17)

Foto - Aija GeidaFoto - Aija Geida

Man ir aizdomas, ka dzīvoklī ledusskapis un boileris patērē stipri daudz elektrības. Kā es varētu pārbaudīt, vai patēriņš sakrīt ar ražotāja norādīto vai ir lielāks? Vai kāds piedāvā šādu pakalpojumu? GUNTIS Z. ĶEGUMĀ

Ja strauji pieaudzis elektrības patēriņš, bet ikdienas paradumi nav mainījušies, der noskaidrot, kura ierīce mājās patērē ievērojami vairāk elektrības nekā agrāk.

Viens no variantiem ir pasūtīt kādā firmā elektroauditu, ko veic sertificēti elektriķi, mērījumiem izmantojot speciālas ierīces, un vēlāk sniedz ieteikumus, kā situāciju uzlabot. Iespējams uzzināt elektrības patēriņu katrā telpā, kā arī konkrētai ierīcei. Dažas firmas savus pakalpojumus piedāvā ne tikai lielajiem ražotājiem, bet arī mājsaimniecībām. Samaksa par auditu atkarīga no mājokļa iekārtojuma un platības, un vidēji tā ir, sākot no 100 eiro.

Lētāks risinājums ir iegādāties elektroenerģijas patēriņa mērītāju. Ierīce ir gana gudra, jo spēj ne tikai noteikt reālo patēriņu, bet arī novērtēt to kilovatstundās un displejā uzrādīt maksu par patērēto. Mērierīce ir vienkārši lietojama: elektroierīces kontaktdakšu iesprauž mērītājā, bet mērītāja kontaktdakšu – elektrotīkla rozetē. Šādas mērierīces var nopirkt interneta veikalos un sadzīves preču lielveikalos par 14–30 eiro. Darbības princips tām lielākoties ir vienāds.

Tam, ka elektriskais ūdens sildītājs (tā sauktais boileris) un ledusskapis patērē vairāk elektroenerģijas nekā agrāk, var būt objektīvi iemesli. Piemēram, boilerim, iespējams, ir apkaļķojies sildelements, savukārt ledusskapim – nolietojušās vai saplīsušas durvju blīves, siltais gaiss ieplūst ledusskapja nodalījumā, un ierīce patērē vairāk elektroenerģijas, lai to atdzesētu.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Pat veļas mašīnu pēc lietošanas vajag atslēgt no tīkla.
  Rij visas ierīces tajā stand by režīmā tā, ka riebj…
  🙁

 2. Atslēdziet pilnīgi visas elektroierīces uz 1 diennakti un pēc tam pārvbaudiet skaititāja rādījumu. Redzēsiet – izmaiņas būs.

 3. aizdomīgi,aizdomīgi,aizdomīgi…;D

 4. Bet man ir aizdomas, nē es zinu, ka tagadējie skaitītāji griežas ātrāk, nekā tie kas bija lietošanā pirms apm. 40 gadiem. Vienkārši tie skaitītāji tādi tagad tiek ražoti- tas nu ir fakts.

  • Man ir tieši tādas pašas aizdomas jo, kamēr bija vecais skaitītājs, nez kāpēc , tik liela elektropatēriņa nebija.

  • nu protams, pirms 40 g., nebija jaudīgāku sadzīves putekļusūcēju par 300W, el.plītiņa tērēja maksimāli 400., vai tagad bieži kur var iegādāt el.tējkannu, gludekli zem 2kW? (pie tam tas tiešām būtu jāpārmēra jo China) agrāk uz dzīvokli sadales skapī bija paredzēts max 1kW kopējās jaudas, lai tādā pieslēgtu (mūsdienu) veļasmašīnu, nācās resnākus vadus vilkt. daudz kas agrāk bija citādi.
   un paši jau arī bezjēgā tērējam- visi TV, mūz.centri, datori un printeri, kurus tik bezjēdzīgi grūti izlēgt, jo ražotājs tak solījis ka “gaidīšanas režīmā”, tie praktiski neko nepatērē – patiesībā, kopā ņemot- patērē ļoti būtiski!!

  • Elektrības ražotājs palielinājis tīkla frekvenci no 50Hz uz 60Hz ,Skaitītājs (asinhronais motoriņš) griežas ātrāk.

  • Man arī jaunais skaitītājs un rēķini aug. cīnos, kā varu, šo to panāku. Biju projām mēnesi, atslēdzu elektrību, atbraucu, tur jau divdesmit kilovati, no zila gaisa.

  • Vēl pērn skaitītājs griezās daudz lēnāk, vecais, bet, tikko uzlika jauno, citi rēķini. nezinu, kam sūdzēties, manuprāt, visi viena mafija, viens otru piesedz. korumpēta tauta, tāpat kā Sicīlijā, kur vietējie atbalsta mafiju.

 5. man ir aizdomas ko sho rakstu pasutijis Latvenergo, lai itka kliedetu shaubas par nepamatotiem rekiniem… diezgan nozhelojams piegajiens.

  • Citāts:
   Realmaven 23. februāris, 2015 21:20
   man ir aizdomas ko sho rakstu pasutijis Latvenergo, lai itka kliedetu shaubas par nepamatotiem rekiniem… diezgan nozhelojams piegajiens.

   Neatbalstu Latvenergo, bet ir diezgan nožēlojams piegājiens savas aizdomas pieņemt par īstenību, no tā jau izdarīt secinājumus, un tos tūlīt sludināt kā patiesību.
   Patērētāja (mūsu) tiesības ir pieprasīt pakalpojuma sniedzējam, lai jebkuru mērierīci pārbauda un verificē neatkarīgs eksperts, par to gan Latvenergo parasti noklusē. Neatbilstības gadījumā izdevumus segs pakalpojuma sniedzējs. Skat. Likumu par mērījumu vienotību.

 6. Un ka var uzzinat ja ir aizdomas ka kaimini zog manu elektribu??/

  • Uzaicini Latvenergo pārstāvi, lai pārbauda.

  • ku i mana štrome Atbildēt

   man mājās arī sākas kašķis, ka kaimņi zog mūsu štromi…
   īsumā vis beidzās ar to ka nopirku efergy prodiktu, kas mēra štromi visam dzīvoklim. un… noķēru –ledusskapis bija zaglis. 1400kw gadā. matemātika- jauns snaige a++ ēd 240 kw pa rupjo 200 eironi gadā ir pārmaksa. šodien nopirku jaunu ledesskapi un 18 mēnešos viņš nesīs peļņu.. 🙂
   ieštepselēta veļasmašīna ēd 4 wati stundā. jeb aptuveni 90 vati sutkā, mēnesī 2.7 kw= 45 eiron centi.
   un itogo veļasmašīna , mikrene, televizors( daudz vairāk) , lādētāji, un viss kas ir gaidīšanas režīma….
   saskaitot kopā ēd . piečuku tikai tā var salasīt par muļķībām.
   nomainiet lampiņas uz lediem kaut vai tikai tās kas ir parasti ikdienā ieslēgtas .
   un nopērciet efergy. man naunekāda labuma viņu reklamēt bet tā ir štelle.
   vajag kautvai tikai e2 produkti, kas sastāv no devēja un pulkstenim līdzīga daikta kas rāda reālo patēriņu štromei, un ejot viņam garām neviļus gribas ko izslēgt, lai cipari samazinās………………………………………………………

 7. Iespējams ir uzlikts viedais skaitītājs! D

 8. viens no iemesliem elektribas patēriņa pieaugumam Atbildēt

  ir 0 vada slikts kontakts. atskruvejusies skruvite, apdedzis….

Draugiem Facebook Twitter Google+