×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Kur palikusi granīta plāksne pie Ulmaņa pieminekļa Rīgā?

ulmanis_Wikimapia_org_20

Liekot 14. jūnijā ziedus pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa Rīgā, pamanīju, ka trūkst tumšā granīta informācijas plāksnes. Tā arī līdz šim laikam nav atjaunota. Vai Rīgas domei te nekas nav darāms?
 Daina Elsberga Rīgā

 

Pašvaldības “Rīgas pieminekļu aģentūras” sabiedrisko pieminekļu nodaļas vadītāja Mārīte Šenberga stāsta, ka jau vasarā tika saņemta ziņa, ka pazudusi informatīvā plāksne pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa, kas atrodas skvērā pie K. Valdemāra ielas un Raiņa bulvāra krustojuma. Par šo faktu bijusi informēta arī pašvaldības policija. Taču tikai pirms dažām nedēļām piezvanījusi kāda uzņēmuma “Rīgas dārzi un parki” darbiniece un pastāstījusi, ka notriektā plāksne ir atrasta un tā glabājoties viņu noliktavā. Plāksne šobrīd atrodas Brāļu kapu teritorijā pie restauratoriem. Lai to varētu uzstādīt agrākajā vietā, ir jāveido jauns 
stiprinājums. Tiklīdz tas būs veikts, plāksne atgriezīsies savā vietā, un tas būs tuvākajā laikā – jau oktobrī, sola M. Šenberga.

“Rīgas pieminekļu aģentūra” nav atjaunojusi plāksni tādēļ, ka bijis nodoms to darīt jaunā projekta ietvaros, kas paredz pie vecpilsētas un galvaspilsētas centra pieminekļiem novietot paskaidrojošas plāksnes par pieminekļa izgatavošanas laiku, tā autoriem un nosaukumu. Visā Rīgas centrālajā daļā tās būs vienādas un to veidolu izstrādājis tēlnieks Ģirts Burvis, dizainers Vladislavs Rubulis un arhitekts Mikus Lejnieks. Jau izgatavotas pirmās piecas plāksnes. Šādas norādes plānotas pie 40 pieminekļiem un izmaksās 48 000 latus. Vēl izstrādāts projekts 40 pieminekļu izgaismošanai, kura īstenošanai nepieciešami 40 000 latu. Viss atkarīgs no tā, vai tiks piešķirts nepieciešamais finansējums 2014. gada budžetā, kad šos darbus plānots pabeigt. Nākamgad, kad Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu, pilsēta iegūtu vēl sakārtotāku tēlu, saka aģentūras direktors Guntis Gailītis.

Tēlnieka Ulda Kurzemnieka un arhitekta Arņa Lukševica veidotais K. Ulmaņa piemineklis izgatavots par piesaistītajiem ziedojumiem un atklāts 2003. gada 22. jūlijā. 2008. gadā Rīgas Latviešu biedrības un Nacionālās kultūras attīstības fonds to dāvināja Rīgas pilsētai.

“Ir nepatīkami pēc vairākiem mēnešiem uzzināt, ka plāksni notriekušas kādas nezināmas personas. Jāsaka atklāti – tas nemaz nav bijis viegli, jo plāksne veidota no smagā granīta. Taču vandaļu loģika normāliem cilvēkiem nav izprotama. Plāksne ir nepieciešama, jo ne visi zina, kas bija Kārlis Ulmanis. Uz tās teksts ir arī angļu valodā. Saprotot, ka šāda plāksne ir nepieciešama, to novietoja apmēram gadu pēc pieminekļa atklāšanas,” atceras tēlnieks U. Kurzemnieks.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+