×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. augusts, 2013
Drukāt

Kur pasūtīt ziloņķiplokus?

zilonkiplokss4

Izlasot rakstu “Ziloņķiploki” žurnāla šā gada 12. augusta numurā, daudzi lasītāji vēlas pavisam precīzi noskaidrot, kur tos var iegādāties.

 

Ziloņķiploku ‘Elephant’ stādmateriālu tātad var pasūtīt Baltijas ķiploku audzētāju biedrībā, vēlams tūdaļ augustā, pēc iespējas agrāk. Pasūtījumu var veikt, rakstot uz biedrības e-pastu vai zvanot uz norādītajiem tālruņa numuriem. Ķiploku stādmateriālu paredzēts iepirkt Lielbritānijā.

Biedrības konsultants Igors Nešins pastāstīja, ka jānokomplektē vismaz 400 kg pasūtījums, lai piegādes izmaksas nebūtu pārāk dārgas. Tādēļ minimālais daudzums ir 10 kg. Pirms pāris gadiem 1 kg ziloņķiploku maksāja 10 eiro jeb 7 latus. Tagad cenas ir cēlušās. Kad būs nepieciešamais pasūtītāju daudzums, biedrība katram izsūtīs rēķinu un vajadzēs veikt priekšapmaksu 50 % apmērā.

Lielbritānijā ķiplokus rok agrāk nekā Latvijā, tādēļ jāpasteidzas, kamēr tie vēl ir dabūjami. Tos interesentiem piegādās neilgi pirms stādīšanas, septembrī.

Ziloņķiploki ir lieli, vienā kilogramā ir tikai 2 vai 3 galviņas. Jārēķinās, ka to garša atšķiras no parastajiem, tā ir maigāka, atgādina ķiploka, sīpola un purava garšas. Lielais apmērs ne vienmēr ir priekšrocība. Gatavojot pusdienas savai ģimenei, visu ķiploka galviņu uzreiz neizlietosiet, pietiks ar vienu daiviņu, pārējā daļa būs jāglabā. Ārzemēs ziloņķiplokus visvairāk pērk kafejnīcu un restorānu īpašnieki.

 

UZZIŅA

Baltijas ķiploku audzētāju biedrība atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 195–11, LV-1039, e-pasta adrese: info@bgga.lv. Tālruņi: 28232293 (Viktors Ciganovičs), 20002258 (Igors Nešins).

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+