Kokteilis
Mīli

Kur pazudis sekss? 16

Ir dīvaini iekārtotas cilvēku attiecības – kad pāris sāk satikties un veidot attiecības, visbiežāk brīvdienas tiek pavadītas gultā, lai tikai nodotos kaislīgam seksam, bet pēc pāris gadiem šīs sajūtas pazūd kā nebijušas… Divi cilvēki var katru nakti aizmigt viens otram blakus un pat nedomāt par to, kā iekārot savu partneri. Attiecības no pilnvērtīgām rutīnas rezultātā bieži izlādējas un kļūst par platoniskām, un šī situācija daudzus pārus noved ļoti neapskaužamā situācijā.

Vai ir iespējams paaugstināt temperatūras rādītāja stabiņu starp diviem cilvēkiem, kuri kopā dzīvo tik ilgi, ka šķiet, jau kļuvuši par “radiniekiem”? Protams, var! Bet ignorēt seksa trūkumu attiecībās gan nav pareizi un šo situāciju palaist “pašplūsmā” – vēl nepareizāk. Neviens, izņemot jūs pašus, jūsu seksuālo dzīvi nepadarīs par tik spilgtu kā jūsu attiecību pirmajos mēnešos. Bet pirms dot kādus padomus, vajadzētu saprast, kur un kāpēc vispār pazūd sekss.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Kurš vainīgs?

Iemesli, kamdēļ attiecībās pazudis sekss, var būt daudz un dažādi. Bet, ja runa ir par sānsoļiem pagātnē vai banālu otra partnera atteikumu, tad visdrīzāk, problēmas ir laika trūkums un hronisks nogurums.

Agrāk jūs tikāties neitrālā teritorijā, atstājot darbu darbā un aizmirstot par citām problēmām, bet tagad tā nesanāk. Personīgās problēmas ir kļuvušas jums abiem kopīgas. Katru dienu ir viens un tas pats: sastrēgumi, dodoties mājup, bērnu, kas pārnāk no skolas un niķojas, vakarus jūs vislabprātāk pavadat “šķirstot” telefonā sociālos tīklus vai sēžot pie datora un skatoties kādu seriālu, bet varbūt vienkārši zvilnat dīvānā pie televizora. Jums ir mainījušās prioritātes: tagad jūs neteiksiet -“darbs pagaidīs – mīlestība ir pirmajā vietā”.

Tagad viss ir citādi: kā reiz darbs nevar pagaidīt, bet sekss – pavisam vienkārši. Starp citu, dažādas problēmas profesionālajā sfērā bieži vien uzrodas tikai tāpēc, ka cilvēkiem pietrūkst intīmo attiecību. Mīlēšanās ir lielisks veids kā tikt vaļā no stresa, “ieelpot” jaunu dzīvi attiecībās ar mīļoto, sajusties atkal iekārotam, un tas nozīmē, ka jūs savu vērtību apzināsieties augstāku, kā pirms tam. Un tas attiecas arī uz darbu. Ja nu tomēr ar izredzēto gultā ir slikti, tad arī pārējās sfērās jūs jutīsieties līdzīgi. Lūk, kas sanāk: jūs nemīlējaties dēļ problēmām darbā, bet pusi no tām radāt jūs paši, jo jums nav regulāra seksa.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Kā nevajag darīt

Protams, jūs varat runāt ar mīļoto par to, kas jūs uztrauc, bet galvenais – lai sekotu arī rīcība, ne tikai vārdi. Ja jūs dienu no dienas vīrietim atgādināsiet par to, ka “mums nav seksa, mums atkal nav seksa, kaut kas ar to ir jādara!”, agri vai vēlu viņš sāks justies vainīgs, bet vainas apziņa – tas nebūt nav tas, kas šajā situācijā ir vajadzīgs. Bez tam, nemaz nemēģiniet visu atbildību uzvelt otram partnerim!

Iedomājieties situāciju: noguris vīrietis pārnāk no darba, bet te durvīs stāvat jūs – rokas sānos iespiedusi un paziņojat: “Iekāro taču mani beidzot!”. Tā tas nenotiks. Un diez vai kādam vīrietim šāds “paziņojums” liksies uzbudinošs.

Bez tam, ja jums šķiet, ka tieši vīrietim ir jāsper pirmais solis, un jūs gaidāt, kad beidzot viņš ķersies pie jūsu savaladzināšanas, ziniet – šī iecere jau uzreiz ir lemta neveiksmei.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Kur meklēt seksu?

Ja jūs vēlaties saglabāt attiecības, tad pavisam noteikti seksu nevajag meklēt “citur”. Tas ir beigu sākums. Lai arī jums varbūt šķiet, ka kādreiz izjusto kaisli vairs neatgriezt (taču jūs nemaz necenšaties to darīt, bet radāt pretējo), ticiet – diviem cilvēkiem, kuri no jauna jūtas iemīlējušies un iekāroti, pa spēkam ir viss.

Pirmkārt, pārlieciniet sevi un vīru par to, ka sekss jums patiešām ir nepieciešams. Ne tāpēc, ka neprecēta draudzene to dara katru dienu ar savu mīļoto, ne tāpēc, ka apkārtējie vienā balsī apgalvo, ka bez seksa laulībai nav nākotnes. Bet tāpēc, ka jūs mīlat šo cilvēku un pa īstam vēlaties būt ar viņu kopā ne tikai garīgi, bet arī fiziski. Brīdis “aizmiegam kopā sānu pie sāna”, neskaitās.

Otrkārt, no šīs dienas un turpmāk – atrodat laiku seksam. Nekādu “aizbildinājumu” – tas ir tikpat svarīgs kā brokastis un duša pirms miega. Visas šīs procedūras ir nepieciešamas, lai ķermenis būtu vesels, bet sekss ir nepieciešams veselīgām attiecībām.

Treškārt, veltiet laiku sev, tāpat kā darījāt to pirms daudziem gadiem. Rūpējieties par savu labsajūtu, skaistumu un šajos mirkļos atcerieties, ka tieši jūs kādreiz likāt viņam novērsties no futbola spēles un darba. Visdrīzāk, ka jūsu augstpapēžu kurpes jau sen ir nomainījušas ērtas kedas, bet svārkus un kleitas – elastīgi džinsi… Un tagad jūs gaidāt, ka šāds “salikums” viņu uzbudinās. Veltīgi! Esiet sievišķīga un skaista – jūsu vīrietis to novērtēs.

Ceturtkārt, izdariet kaut ko pilnīgi jaunu un nebijušu. Īpaši, ja veids “atpakaļ pagātnē” nestrādā. Nomainiet frizūru, sāciet nodarboties ar sportu, pārkārtojiet guļamistabu, izmetiet apģērbu, kas ir apnicis, iegādājieties jaunu gultas pārklāju. Tas nepieciešams, lai jums abiem rastos “jaunas” sajūtas, kas ļaus ļauties arī seksuāliem, vēl nebijušiem, eksperimentiem.

Un visbeidzot, atrodiet laiku, ko pavadīsiet tikai divatā. Mazs dzīvoklis, bērni, varbūt arī vecāki – šie faktori noteikti nav seksam “draudzīgi”. Centieties atstāt bērnus pie vecmāmiņas uz brīvdienām, bet paši dodieties, piemēram, uz kādu viesu namu vai izīrējiet dzīvokli. Starp citu, tieši ar dzīvokļa izīrēšanu saistās mazliet “neķītras” domas, bet ticiet – brīdī, kad jūs “meklējat” seksu, tas nekaitēs. Turklāt jūs sev atgādināsiet divus studentus, kuri tik ļoti viens otru grib, ka meklē visdažādākos veidus, lai tikai pabūtu divatā.

Pats galvenais – nevajag zaudēt ticību un teikt, ka nekas no augstāk pieminētā nenostrādās. Sākumā izmēģiniet! Ja sekss joprojām paliek par retu viešņu jūsu guļamistabā, tad, iespējams, tas ir aizgājis uz visiem laikiem kopā ar jūsu jūtām?

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv