×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. decembris, 2012
Drukāt

Kur prese latviešu valodā?


Ludzā ir divi “Maxima” lielveikali. Preses sortimentu stendos veido piegādātājs “Preses serviss”. Tā pārstāve Daiga Vismane skaidro, ka veikalos presei atvēlētie stendi ir pavisam nelieli, tādēļ veikali tiek apgādāti ar populārākajiem laikrakstiem – dienas laikrakstiem krievu valodā un reģionālo avīzi “Ludzas Zeme”, kas ir gan latviešu, gan krievu valodā.

“Latvijas Avīze” no sortimenta izņemta pagājušajā gadā. Arī citi latviešu dienas laikraksti nav pieejami.

 

Nacionālie latviešu laikraksti nav nopērkami arī veikalos “Cento Ludza” un “Elmarket”. “Cento Ludza” veikala vadītāja Rita Vinničenko apgalvo, ka esot pārāk mazs pieprasījums pēc preses latviešu valodā, izņemot interesi par reģionālo avīzi. Turpretī “Elmarket” tiek piedāvāta tikai vietējā avīze “Ludzas Zeme”. Tajā neatrast dienas laikrakstus ne latviešu, ne krievu valodā.

Dienas laikrakstus latviešu valodā var nopirkt lielveikalā “Centrs”. “Latvijas Avīze” tiek piegādāta divreiz nedēļā, ziņo veikala vadītāja Tatjana. Tiesa, izvēles ziņā krievu avīžu esot vairāk.

Veikalā “Top” no dienas laikrakstiem latviešu valodā var nopirkt tikai “Latvijas Avīzi”. “Vienreiz nedēļā mums piegādā divus izdevumus, taču lasītāji labprātāk pērk krievu laikrakstus un reģionālos, tādus kā “Ludzas Zeme” un “Rēzeknes Vēstis”,” teic veikala vadītāja Alla Mekša.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+