×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

Kur rast Sudrabas pēcteci?

Foto no personiskā arhīvaFoto no personiskā arhīva

Valdošajā koalīcijā ietilpstošās partijas tomēr nav spējušas vienoties par vienu valsts kontroliera amata kandidātu. Tādēļ uz Saeimas sēdi, visticamāk, tiks virzītas divas kandidatūras – “Vienotības” atbalstītā auditore Iveta Rutkovska, kā arī reformu partijas (RP) un Nacionālās apvienības (NA) kopīgā kandidāte – Valsts kontroles (VK) padomes locekle Elita Krūmiņa. 


“Abas kandidātes ir vienlīdz spēcīgas un labas, katrai ir savas stiprās un ne tik stiprās puses. Tādēļ nepieciešams, lai NA un RP tiktos ar mūsu kandidāti Rutkovsku. Tāpat ļoti lietderīgi būtu sarīkot nopietnu diskusiju Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā ne tikai par cilvēku kvalitāti, bet arī par VK nākotni kopumā. Laiks mums to atļauj,” pēc tikšanās ar R. Krūmiņu žurnālistiem teica “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis.

“Vienotība” savu kandidāti nosauca jau nedēļas sākumā. Par I. Rutkovskas stiprajām pusēm tiek minēta viņas profesionalitāte un pieredze privātajā sektorā. Pašlaik viņa ir zvērinātu revidentu komercsabiedrības “Larssen Donoway Inkens” valdes locekle un atbildīgā zvērinātā revidente. Pirms tam Rutkovska strādājusi par vecāko iekšējo auditori apdrošināšanas akciju sabiedrībā “Balta”, bijusi zvērinātu revidentu komercsabiedrības “Rodl & Partner” valdes locekle, kā arī ieņēmusi vadošus amatus citos starptautiskos uzņēmumos. Tomēr savu karjeru Rutkovska sākusi tieši Valsts kontrolē, kur no 1993. līdz 1996. gadam pildījusi revidenta palīga pienākumus. 
Krumina_11

Turpretim Elitas Krūmiņas darba gaitas lielākoties saistās ar valsts pārvaldes iestādēm. No 1998. līdz 2004. gadam viņa strādājusi Finanšu ministrijas Budžeta departamentā. Pēc tam strādājusi AS “Parex banka” par Reģionālās kreditēšanas un līzinga daļas vadītāju. Pēdējos astoņus gadus viņa ir VK padomes locekle. Tieši pieredzi VK padomē un valsts sektorā kopumā viņas virzītāji min kā kandidātes galveno priekšrocību. Tam piekrīt arī pašreizējā valsts kontroliere Ingūna Sudraba. “Es pati viņu virzīju par padomes locekli, un kopā nostrādātajos gados Elita sevi pierādījusi kā profesionāls un kompetents cilvēks. Faktiski jau padomes locekļi arī ir vieni no VK vadītājiem, un tādēļ viņai ir pieredze visos procesos. Tā ir milzīga priekšrocība salīdzinājumā ar cilvēku no malas, kuram visas šīs lietas vajadzēs apgūt no jauna, un šajā laikā vadītājs nevarēs būt pietiekami efektīvs,” uzskata I. Sudraba. Otru kandidāti gan viņa nepazīstot un tādēļ atturējās vērtēt.

 

 

 

 

 

 

Pēc neoficiālas informācijas, “Vienotības” attiecības ar līdzšinējo kontrolieri I. Sudrabu pēdējā laikā esot pasliktinājušās. Un tieši tas esot galvenais iemesls, kādēļ “Vienotība” tik stingri uzstāj uz kandidāta meklēšanu “no malas”. Dz. Zaķis gan šādas runas nosauca par “alošanos” un solīja, ka Sudrabas viedoklis tikšot ņemts vērā “tāpat kā ikviena aktīva nozares pārstāvja viedoklis”.

Ja partijas turpinās stingri turēties pie saviem kandidātiem, tad I. Rutkovskai garantētas vien 20 “Vienotības” deputātu balsis, bet E. Krūmiņai – 16 reformistu un 14 nacionāļu atbalsts (neatkarīgo deputātu sešnieks savu izvēli izdarīšot tikai pēc abu kandidātu uzklausīšanas). Tādēļ kārtējo reizi balsis būs “jāzvejo” opozīcijas rindās. Gan “Saskaņas centra”, gan Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji atzina, ka sašķeltās koalīcijas cilvēki jau sākuši “zondēt” iespējamo atbalstu saviem kandidātiem. Vismaz pagaidām šķiet, ka opozīcijai tīkamāka ir E. Krūmiņas kandidatūra, jo saskaņieši augstu vērtējot I. Sudrabas rekomendācijas, bet zaļzemnieki kontroliera amatā vēlas redzēt cilvēku ar pieredzi valsts pārvaldē. Tomēr gala lēmumu šīs partijas pieņemšot tikai pēc frakciju sēdēm.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+