×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
14. februāris, 2017
Drukāt

Kur risinājušies krāšņākie latviešu mīlas stāsti? Virtuāla karte LNB

Ekrānšāviņš no LNB mājas lapas.Ekrānšāviņš no LNB mājas lapas.

Turpinot Ņujorkas Publiskās bibliotēkas ideju, kā arī aktualizējot Sv. Valentīna dienu no literatūras skatupunkta, Latvijas Nacionālā bibliotēka piedāvā digitālu mīlestības ceļvedi “Stāsti par mīlu Latvijā!”, šodien vēsta LNB pārstāvis Augusts Zilberts.

LNB apkopojuši dažādos laikos tapušus latviešu romānus un stāstus, kuru centrā ir romantiskas un dramatiskas attiecības. Tā kā šie mīlas līkloči noritējuši noteiktās vietās, tās vai to apriņķi ir atrasti un atzīmēti kartē.

Ikviens ir aicināts pietuvināt vai attāliniet karti, uzvirzīt kursoru uz sirsniņas un uz tās uzspiest. Jūs uzzināsiet, kādi gluži patiesi vai autoru prātos radīti un izsapņoti notikumi, draudzības, satikšanās un šķiršanās notikušas vietās, kurās dzīvojam vai esam bijuši.

Gribētos gan vēl vienu opciju, – iespēju lasītājiem pašiem papildint karti ar sev tuvo mīlas stāstu vietām. Kartē trūkst, piemēram, sirsniņu Ilzes Kalnāres romānu “Pārraudzes dienasgrāmata” un “Sniega roze” norises vietā, arī Ivandes Kaijas “Iedzimto grēku” nav labi apiet, Aīdas Niedras – kaut vai Rīgā izspēlētie “Rožu pelni”; turpat risinājušās arī Andreja Upīša romāna “Sieviete” kaislības…

Visas kartē redzamās grāmatas pieejamas LNB lasītavās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+