×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Āboltiņa: ne Sudrabas partija, ne Reģionu apvienība nav nekādas partijas (19)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Valsts prezidents Andris Bērziņš (no kreisās) esot piekritis "Vienotības" piedāvājumam veidot trīs partiju koalīciju.

Šodien noslēdzas valdības veidošanas sarunu pirmā kārta. Partijas vienojušās, ka koalīcija tiks veidota no trim politiskajiem spēkiem (“Vienotība”, ZZS un NA), iztiekot bez Latvijas Reģionu apvienības (LRA) piesaistīšanas. Šādam scenārijam esot piekritis arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. Ministrijas plāno sadalīt jau rīt.

LRA joprojām turpina sarunas ar visām Saeimā ievēlētajām partijām un vakar tikās ar ZZS, kas līdz šim par koalīcijas paplašināšanu runāja skeptiski. Sarunas laikā esot atrasti vairāki saskarsmes punkti – piemēram, abi politiskie spēki atbalsta lielveikala “Maxima” traģēdijas parlamentāro izmeklēšanu, tautas vēlētu prezidentu un pašvaldībām pienākošās ienākuma nodokļa daļas paaugstināšanu. Tādēļ pēc šīs sarunas ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis koalīcijas paplašināšanas jautājumā bija jau pieļāvīgāks: “Ja reiz partneri izšķiras par šo soli aicināt LRA koalīcijā, tad mūsu apvienība tam absolūti neiebilstu.”

Taču Brigmaņa vārdi, visticamāk, ir tikai diplomātiska lavierēšana, jo jau pirmdienas rītā pašreizējās koalīcijas partijas vienojās arī turpmāk strādāt trijatā. “Vienotībai”, ZZS un NA, pēc vēlēšanu provizoriskajiem rezultātiem, Saeimā ir 61 mandāts. Visas trīs partijas arī atkārtoti apliecināja, ka atbalsta Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) kandidatūru arī jaunās valdības vadīšanai.

Kamēr ZZS Saeimas namā vēl apvārdoja LRA, tikmēr “Vienotība” Melngalvju namā jau ziņoja Valsts prezidentam par vienošanos veidot trīs partiju koalīciju. “Prezidents akceptēja šo viedokli,” pēc tikšanās žurnālistiem paziņoja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa. “Neviena no Saeimā klāt pienākušajām partijām nav uzskatāma par īstu partiju, tās ir tikai atsevišķi projekti. Sudrabas partiju ņemt koalīcijā būtu neētiski, ņemot vērā mūsu priekšvēlēšanu aicinājumus izvēlēties rietumnieciski orientētu koalīciju. Turklāt tai ir pārāk daudz neskaidrību ar finansējuma avotiem. Par LRA – grūti saprast, vai šī organizācija spēs strādāt kā kolektīvs, piemēram, vai Nellijai Kleinbergai var būt vienāds viedoklis ar Daini Liepiņu,” koalīcijas nepaplašināšanu pamatoja Āboltiņa.

“Vienotība” ar prezidentu arī vienojušies, ka trešdien, 15. oktobrī, Straujuma Valsts prezidentam jau piedāvāšot konkrētu valdības modeli, tostarp ietekmes jomu sadalījumu un prioritātes. Ietekmes sadalījumā skaidrība šobrīd ir tikai par dažām ministrijām. “Vienotībai” kopā ar premjeru tiktu Finanšu un Ārlietu ministrijas, kā arī neviena negribētā Veselības ministrija. ZZS vēlas saglabāt ietekmi Zemkopības, Aizsardzības un Labklājības ministrijās. Savukārt arī NA vēlas paturēt Kultūras un Labklājības ministriju. Par pārējām ministrijām vēl ir liela neskaidrība. Īpaši iecienītas ir tā sauktās resursu ministrijas – VARAM un Satiksmes.

NA pieteikusies arī uz Saeimas priekšsēdētāja amatu, bet konkrētus kandidātus pagaidām nemin. Zināms vien, ka pašreizējais Saeimas priekšsēdētājas biedrs Dzintars Ras­načs (NA) uz amatu prezidijā nevēlas kandidēt. Pašreizējā spīkere Āboltiņa uz NA izredzēm ieņemt šo amatu raugās piesardzīgi: “Ņemot vērā prezidentūru ES Padomē, parlamenta vadīšana būtu jāuztic cilvēkam, kuram ir parlamenta vadīšanas pieredze.” Jaunajā Saeimā šāda pieredze ir tikai ZZS pārstāvim Gundaram Daudzem. Ideālā gadījumā Saeimas prezidijam vajadzētu būt apstiprinātam jau līdz 6. novembrim, kad Latvijā ieradīsies liela Briseles delegācija, tostarp ES Augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni.

Ar prezidentu vakar tikās arī citu lielāko partiju pārstāvji. Visvairāk balsis 12. Saeimā ieguvusī partija “Saskaņa” joprojām uzstāj uz to, ka valdība būtu jāveido tieši viņiem, jo “Vienotībai” pēc balsu pirkšanas skandāla vairs neesot morālu tiesību to darīt.

Saeimā neievēlētais NA pārstāvis Jānis Iesalnieks jau paguvis paziņot, ka viņam būtu grūti atbalstīt premjeri, kas aizliedz ministriem iet 16. marta gājienā. Tomēr, visticamāk, šāds aizliegums paliks spēkā, jo ES prezidentūras dēļ Latvijai būs pievērsta pastiprināta pasaules mediju uzmanība. Atgādināšu, ka došanās 16. marta gājienā šopavasar maksāja amatu Straujumas valdības reģionālo lietu ministram Eināram Cilin­skim (NA).

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Āboltiņu ir jāiejūdz darbos! Kā pati saka: Vajag strādāt! Tapēc pietiks viņai atpusties, dzīvi baudīt! Un beidzot ir jāsāk strādāt! Priekš kam tad viņu tur liels bars pajoļu ievēl? Lai viņa ķeras Beidzot klāt visām Neizdarībām Latvijas attīstībā, Ekonomikā, šajā atpalicībā! Lai iznīcina Korupciju! Lai izdomā, organizē, kautkādu Institūciju (tagad knabs), bet jaunu, varenu, kā Gestapo!! Kurš virzīsies Droši un Pārliecinoši, kurš ņems visus pie rīkles, kuri da jebko Pretlikumīgu, saistītu ar afērām, likuma pārkāpšanu, valsts apzagšanu! Visus Korupcijas Perēkļus! Izdomāt visādus gājienus, kā atklāt, ka zinātāji, liecinieki paši nāks stāstīt, apliecināt patiesību, kā īstenībā ir bijis! Lai Āboltiņa labo, dara to, Latvijas Labklājības labā, kura ir atkarīga no Latvijas Ekonomikās att., to, ko aizlaiduši Postā, sākot ar 90 mito Politiķiem, Lēmējiem, beidzot ar Kalvīša, ekonomisko blefu. kas pārplīsa, kā ziepju burbulis. Tātad nekādas fa komisijas, kur viņa ieradīsies, kā uz teātri, ļoti smaidoša, laimīga, kā nezin kas. Pretīgi skatīties ziņās. Bet Kur viņa būs iejūgta lai strādātu un Labotu pēdejo 20 gadu Neizdarīto! Viņa vajag Iestutēt, par Ministru Prezidenti! Un kamēr Latviju neizvedīs no šī Pagrimuma, tikmēr prom netiks! Muldāmais viņai arī labs, visiem varēs riet pretīm!

 2. Un kā ar Āboltiņu pašu? Cik viņa vērtīga un kur?

 3. Atkal Rudā lapsa jau sāk demonstrēt savu augstprātību. Āboltiņa nav nekāda polītiķe.

 4. Patīk vai nepatīk Āboltiņa, bet citāts par īstām un neīstām partijām šajā Saeimā ir vērā ņemams.

 5. Tā kā issalcis sivēns raujas pie siles,te gan derētu treknāks nosaukums.

 6. Spriežot pēc izteikumiem pastulba gan tā mūsu elite …Bēdu stasts ar nebeidzamu galu…Brangi uzēd,labi izguļās ,ar joni pavizinās pa Rīgas ielām ,un beigās uzkrauj brangu čupu visiem virsū…

 7. Vienotību,ka pilnīgi pretējas Rietumiem nodokļu sistēmas aizstāvjus,nevaram saukt par rietumniecisku partiju.Valstī nav pat obligātās veselības apdrošināšanas kā daudzās Karību jūras salu valstīs!

 8. Āboltiņai isaku aiziet pārbaudīt calvas veselību, mēle pasaka to, ko domā galva.

 9. Pēc biedru skaita-ne Āboltiņas,ne Sudrabas partijas,ne Reģionu apvienība-nav nekādas partijas!

 10. ...turpinajums ieprieks.domai Atbildēt

  Cilinskis zaudeja amatu par godigu attieksmi pret valdoso iekaartu! Kad staveeju uz barikaadem pie Ministru padomes,neienaaca prataa,,ka no latviesu vidus buss tik daudz nodeveeju! Labi,es saprotu okupantus,negribas maacities valsts valodu,labaak paarveertisim Latviju par krievu saadzzinu,bus mums valenki,garmoska un vodkas buteliite.Toties 9.maiju aizliegt nevar neviens,jo redz sitie atbrivivotaji,re kur aizmirsa aiziet maajas.Tapec mums,latviesiem arzeemes nekad nezudis ceriba,ka vanjkas ies domoi,Tas ir ista latviesa lielaakais sapnis.Un kad mees varesim atrgriezties savaa teevu zemee!

  • Jūs ierunājās par 9 maiju. Tātad, 9 maija Svinēšanu, Mītiņus, saiešanu vajag Aizliegt Latvijā!!! Pilnīgi aizliegt to kas bija organizēts pie tā Pārdaugavas staba! Viņu vajag nozāģet un lai Krievu partija/Ždanoka ar saviem žīdiem un tie citi Komunisti/tas bārdainais, Latviešu ienaidnieks, lai viņi Momentāli izved no Latvijas to Pārdaugavas stabu! (mēneša laikā) Ja nevar aizvest, lai aizvelk, izvelk no Latvijas prom! Mums viņš nav vajadzīgs! Un svinētāji lai dodas uz Maskavu un Pļašut!

   Par atgriezšanos Latvijā – Mūsu mūžā noteikti tas nav lemts! Tai pašai Āboltiņai bija pienākums, kas nebija, nav izdarīts, šēžot tur Saemas tribīnē – ne Ierosinātas, ne Uzstājīgi bīdītas sarunas (nevis tikai skaisti itkā Patriotiski runājot, kameras priekšā) Ļoti aizkavējušos Ekonomisko att. Latvijā! Tur no tribīnes, sēžot, spiežot podziņas (un sakot, lūdzu balsošanas rezultātus, likums ir pieņemts) ir novedusi Latvijas šodienu, šādā Neattīstībā! Viņu, tās pašas Āboltiņas pienākums bija Rast, Ierosināt jaunu Likumdošanu, lai neiedzīvotos šādos afēriskos da jebkuros darījumos, valstsiskos, nevalstiskos! Nav Kategoriski Pieprasīts, Apliecināts, tai pašai Āboltiņai, ka Valsts, Latviešu zemes ikdiena uzlabosies, tikai tad, kad Visi, Pilnīgi visi Maksās Nodokļus! tas taču ir Galvenais, kas Baro viss elementārāko: Izglītību, Medicīnu, Pensiju sisitēmu, Sabiedrisko transportu utt. Nebija dzirdēts, skaidri un gaiši, ka Latvijā ir vajadzīga Ražojoša ekonomika, Plaukstoša Lauksaismniecība! lai visiem būtu kur tsrādāt un Nekavējoties ir jācēļ algas. Protams ja nebūs Ražosoša ekon., nebūs no kurienes izraut to naudu regulārai algu celšanai! Mums, strādniekiem, vienk. un vid. līmeņa Latviešu iedzīvotājiem. Nevis Saemā, vai Ministrijās, vai valdībā! Iedzīvotājiem vajag EU spējīgu zemju algas! Mērķim būtu jābūt, kas noteikti ir griesti, ka mēs bijām un esam šādā te Pelēcibā – 7 eiro stundā! Viss mazākā, viss minimālā darba samaksa stundā! Stingri noteiktas algas, ar Dzelzs likumdošanu! Un Pilnīgi Jaunu Nodokļu pasauli! Neapzogamu! Un Nodokļu nauda plūdīs valsts kasē, kā Gauja!

 11. Tie pasi veezi,tikai citaa kulee.Pretigi.Kaa tad labaak turpinaat zagt kopa,nu ka vienmeer pa vecam,lai neviens netraucee,vai ne? Muziiba Dieva prieksaa bus jaatbild katram par to,kaa esi te dziivojis. Nu sitiem paganiem ir viss vienalga,kur buut,noteikti elle,jo vini visu laiku brugee sev neatgriezenisku tacinu ar smaidinu uz luupam.Vini visi pazaudeejusi dziives merki un iekluvusi velna slazdos,tas ir,kad liela atkariba no naudas,slavas un varas kaares.Nuun tad ir taa,ka ir ar visiem smukajiem-Saeimaa.Tikai lai vini neaizmirst,ka sii laiciga dziive beidzs katram,un ko darisiet muuziiba?Tur neviens nepalidzes.Tiesi ta!

 12. Āboltiņa: ne Sudrabas partija, ne Reģionu apvienība nav nekādas partijas>>>>
  Latvijaa vispaar nav nevienas politiskaas partijas Rietumu demokraatijas izpratnee. Ir tikai ekonomisko intereshu grupas. Peedeejaa laikaa sevi par nacionaalsociaalistisku (NAZI) partiju censhas pozicioneet Samazgu Centrs – krivu vatnjiku sociaalisma paveids.

 13. A kas ta tada aboltina ,vai ta kas apmulko tautu ,mele.

 14. Gan Āboltiņa, gan Sudraba ir vienādi iedomīgas. Taču atšķiras gan attieksme pret Latvijai vēlamajiem sabiedrotajiem (austrumu vai rietumu virzienā), gan politiskā un dzīves pieredze, gan arī spēja adekvāti redzēt pasauli.
  Kad Sudraba vairs nebūs jaunpienācējs politikā, cilvēkiem arī viņas iedomība kļūs derdzīga. Turklāt viņa ir arī liekulīga – melo un izliekas par tādu, kāda nav. Tāpēc nekāda dižā politiskā karjera viņai nav sagaidāma.

 15. Nav ko muldēt…pašu balsotāji izmeta mēslainē, bet nē……rukšķēdama mēģina atkal uz kājām tikt!

 16. Āboltiņa: ne Sudrabas partija, ne Reģionu apvienība nav nekādas partijas – bet Āboltiņu paši Vienotības vēlētāji izbalsoja un tikai ar kāda deputāta no Kurzemes uzpirkšanu varēs tikt Saeimā… Tas laikam ir apkaunojoši vai nav? Kā domā pilsoņi?

Draugiem Facebook Twitter Google+