Latvijā
Kriminālziņas

Kur un kad visbiežāk nozog velosipēdus? Policija brīdina par zagļu aktivizēšanos pavasarī0

Foto: Zane Bitere/LETA

Iestājoties velobraukšanai piemērotiem laika apstākļiem un sākoties aktīvai velosezonai, aktivizējas arī velosipēdu zagļi, kuri izmanto iespēju nozagt velosipēdus, kas ir nepieslēgti vai pieslēgti ar sliktas kvalitātes slēdzenēm. Tādēļ Valsts policija (VP) aicina pievērst uzmanību velosipēdu zādzībām un veidiem, kā tās novērst. Analizējot pērnā gada notikumus Ventspilī, redzams, ka par zādzību iemesliem bijuši gan nedrošā vietā novietoti velosipēdi, gan nepieslēgti velosipēdi un pat sliktas kvalitātes slēdzenes, tā portālu “La.lv” informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

2018. gadā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī kopumā reģistrētas 54 velosipēdu zādzības, savukārt 2019. gada pirmajā ceturksnī – sešu velosipēdu zādzības.

Laika posmā no 2018.gada sākuma Ventspils pilsētā izdarītas 57 velosipēdu zādzības, savukārt Ances pagastā, Popes pagastā un Vārves pagastā – pa vienai velosipēda zādzībai. Ventspils pilsētā 47 zādzības notikušas Ventas kreisajā krastā, savukārt desmit – Ventas labajā krastā (Pārventā).

Pērn visvairāk velosipēdu zādzības izdarītas Saules un Inženieru ielu deviņstāvu ēku rajonā, kur kopumā nozagti 18 velosipēdi. 21 gadījumā velosipēdi nozagti no daudzdzīvokļu ēku kāpņutelpām, astoņos gadījumos no daudzdzīvokļu ēku pagalmiem, četros gadījumos zādzības konstatētas pie tirdzniecības vietām, savukārt trijos gadījumos – no velosipēdu novietnēm pie izglītības iestādēm.

18 gadījumos nozagtie velosipēdi zādzības brīdī bija saslēgti ar drošības atslēgu, kas liecina par to zemo efektivitāti.

VP ir izdevies atgūt ceturto daļu no nozagtajiem velosipēdiem, t.i., 15 nozagtos velosipēdus.

VP aicina velosipēdus novietot tādās vietās, kur ir velonovietne. Ja tomēr, dodoties ar velosipēdu, jūsu galamērķī nav velonovietne, aicinām velosipēdu pieslēgt video novērošanas kameru tuvumā, kas palīdz atturēt zagļa nodomu īstenošanu. Gadījumā, ja velozādzība tiek izdarīta, tad video novērošanas kameras materiāls var palīdzēt atrast nozagto velosipēdu.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieka pienākumu izpildītājs Gatis Belovs aicina arī izvairīties no velosipēdu novietošanas bez uzraudzības kāpņutelpās, tajā skaitā, kuru ārdurvis aprīkotas ar drošības kodu. “Notikumi rāda, ka tas parasti nav bijis šķērslis velosipēdu zādzību izdarīšanai, kā arī velosipēdus kāpņutelpās nepasargā arī drošības slēdzenes,” viņš atzīst.

Policijas amatpersonas velosipēdu zādzību novēršanas nolūkā velosezonas laikā īsteno velosipēdu novietņu apsekošanas tajos atstāto velosipēdu drošības novērtēšanai, atstājot aizpildītu informatīvu materiālu “Pieslēdz vienmēr un visur!”.

Saistītie raksti

Lai palielinātu velosipēdu īpašnieku aizsardzību pret velosipēdu zādzību, kā arī, lai nodrošinātu reģistrēto velosipēdu papildu identifikāciju, VP aicina iedzīvotājus reģistrēt savu velosipēdus, kas ir izdarāms Valsts akciju sabiedrības “Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija” interneta vietnē, velosipēda īpašniekam šajā gadījumā ir iespēja saņemt velosipēda reģistrācijas uzlīmi.

Policija iedzīvotājiem atgādina arī par VP mājaslapā izvietoto sadaļu “Atrastās mantas”, kurā atrodama informācija par visām Valsts policijas atrastajām mantām, tai skaitā Ventspilī atrastajām, šajā sadaļā aicinām ieskatīties arī personām, kurām nozagti velosipēdi, iespējams pie mums jau atrodas Jūsu velosipēds, bet tas ir pārkrāsots vai tam nomainītas kādas detaļas, līdz ar ko to nevaram vairāk identificēt kā iepriekš nozagtu.

 

LA.lv