×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2014
Drukāt

Kur var iegādāties plēsējērces?

Pērkot acālijas, der apskatīt lapiņu apakšpusi. Ja tā izskatās it kā brūngani sašvīkāta, te viesojusies tīklērce, kas ir viens no nedaudzajiem acāliju kaitēkļiem. Ja augi nav apstrādāti, apakšpusē var pat manīt tīklojumu un sīku zirneklīti – tīkl­ērci. Šādu augu labāk nenest mājās, jo kaitēklis tad apciemos arī pārējos telpaugus.  Foto - Uldis MuzikantsPērkot acālijas, der apskatīt lapiņu apakšpusi. Ja tā izskatās it kā brūngani sašvīkāta, te viesojusies tīklērce, kas ir viens no nedaudzajiem acāliju kaitēkļiem. Ja augi nav apstrādāti, apakšpusē var pat manīt tīklojumu un sīku zirneklīti – tīkl­ērci. Šādu augu labāk nenest mājās, jo kaitēklis tad apciemos arī pārējos telpaugus. Foto - Uldis Muzikants

“Kur Latvijā varētu nopirkt plēsējērces, kas iznīcina tīklērces? Meklēju, bet neizdevās atrast.”
 MĀRA CVETKOVA KRĀSLAVĀ

Iepriekš pasūtot, IK ‘’Ciklaneda’’ Iecavas novadā no marta beigām līdz augustam varēs iegādāties bioloģisko augu aizsardzības līdzekli Fitosējuluss par 7 eiro (1000 gabalu 100 m2 platībai).

SIA ‘’A.M. Ozoli’’ Ādažu novadā pēc iepriekšēja pasūtījuma nopērkami ‘’Biobest’’ ražotie dzīvie organismi.

Uzņēmums “Biobest” ražo divu veidu fitosējulusus – vispārējo un tomātiem paredzēto (tomāti izdala alkaloīdu tomatīnu, un tas netīk ērcēm Phytoseiulus persimilis – fitosējulusam; tomātiem paredzētais Phytoseiulus persimilis ir adaptējies un labāk pacieš tomatīnu).

Fitosējuluss ir siltummīlošs organisms, dienā gaisa tempe­ratūrai vismaz dažas stundas jābūt virs +20 °C (optimālam relatīvajam gaisa mitrumam – virs 75%). Tajā pašā laikā šis plēsējs nejūtas komfortabli, ja ir pārāk augsta temperatūra un zems relatīvais gaisa mitrums: parazitēšana nenotiek, ja gaisa temperatūra ir virs +30 °C un relatīvais mitrums samazinās zem 60%.

Tādējādi veidojas konfliktsituācija – tīklērce labi jūtas sausumā, karstumā un dzīvo auga galotnē, bet fitosējuluss pārvietojas uz auga vidusdaļu, kur vēsāks. Kukaiņi nesatiekas, un parazitēšana nenotiek. Tādēļ ražotāji parasti iesaka kultūraugus nedaudz aprasināt ar ūdeni. Diemžēl praksē mūsu dārzkopji to nevēlas darīt, jo baidās, ka, piemēram, tomāti inficēsies ar miltrasu.

Nav jau tā, ka fitosējuluss, temperatūrai pazeminoties, uzreiz iet bojā, tas tikai ļoti samazina attīstības ātrumu un kā augu aizsardzības līdzeklis kļūst maziedarbīgs, proti, +20 °C temperatūrā fitosējulusa attīstības laiks no oliņas līdz pieaugušam īpatnim ilgst deviņas dienas, ap +15 °C temperatūrā – 26 dienas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+