×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. jūlijs, 2013
Drukāt

Kur var pārdot dārza ogas? (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad bagāta jāņogu un ērkšķogu raža. Lūdzu, palīdziet noskaidrot, kur Ogres tuvumā šīs ogas iepērk vairumā!
 Sandra Ogres novadā

 

Nedz Ogrē, nedz Ogres tuvumā neko piemērotu atrast diemžēl neizdevās. Apzvanot vairākus pārstrādes uzņēmumus un augļu vairumtirdzniecības bāzes, noskaidrojās, ka pašlaik sarkanās jāņogas (ar ķekariem) iepērk SIA “Rosība” (Krimuldas pagasta Inciemā, mob. 29484195), par 30 – 35 santīmiem kilogramā. Ražotne sulas spiešanai pērk arī upenes par 40 – 45 santīmiem (bez PVN). Savukārt SIA “Pure Food” (Tukuma novada Pūres pagastā, tālr. 63101200) vietējie audzētāji var pārdot sarkanās jāņogas un ērkšķogas (šķirnes, kurām ogas pēc nogatavošanās saglabā zaļo krāsu).

Kopumā pieprasījums pēc ērkšķogām ir mazs. Latvijas Valsts Augļkopības institūta vadošā pētniece Dalija Segliņa kā galvenos iemeslus min lielo šķirņu dažādību un piegādes grūtības. Tomēr Latvijā ir daži uzņēmēji, kas veiksmīgi pārstrādā gan ērkšķ­ogas, gan citas ogas, piemēram, SIA “RicBerry” (Ventspils novada Vārves pagastā, mob. 29102228) no tām gatavo garšīgas sukādes. Šai sezonai ērkšķ­ogas un jāņogas tur gan jau esot iegādātas pietiekamā daudzumā.

Par iespējām pārdot dārza ogas allaž der painteresēties arī sludinājumu portālos internetā (piemēram, www.sn.lv; www.ss.lv un citos), vislabāk kādā no tiem publicēt pašiem savu piedāvājumu.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai RĒZEKNĒ kāds iepērk upenes ,ir lielas un saldas.

Draugiem Facebook Twitter Google+