×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. septembris, 2016
Drukāt

Kur varēs un kur nevarēs nēsāt seju aizsedzošu apģērbu (5)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Tieslietu ministrija (TM) pēc ilgākas saskaņošanas ir sagatavojusi likumprojektu, lai ierobežotu seju aizsedzoša apģērba valkāšanu publiskās vietās, vienlaikus paredzot vairākus izņēmumus, kad attiecīgais ierobežojums netiktu piemērots.

Kā pamato ministrija, likums tapis, lai nodrošinātu “vienotas un harmoniskas sabiedrības pastāvēšanu, atvērtu savstarpējo sabiedrības locekļu saziņu un kopā dzīvošanu”.

Likumprojektā piedāvāts noteikt, ka publiskā vietā būs aizliegts aizsegt seju, izņemot izņēmuma gadījumus. Par publisku vietu likuma izpratnē tiks uzskatīta jebkura vieta, kas neatkarīgi no tās faktiskās izmantošanas vai īpašuma formas kalpo sabiedrības kopīgo vajadzību un interešu nodrošināšanai un kas par maksu vai bez maksas ir pieejama ikvienai fiziskai personai, kas nav attiecīgās vietas īpašnieks, valdītājs, turētājs, algots darbinieks vai cita persona, kuras atrašanās attiecīgajā vietā ir saistīta ar darba pienākumu izpildi.

Par publisku vietu likuma izpratnē nebūs uzskatāmi dievnami, lūgšanu telpas, kā arī telpas, kur notiek reliģiskā darbība.

Sejas aizsegšana publiskās vietās būs atļauta normatīvajos aktos noteikto prasību izpildei, profesionālo pienākumu izpildei, sporta nodarbību un pasākumu dalībniekiem, mākslas pasākumu dalībniekiem, valsts vai tautas svētku un kultūras pasākumu dalībniekiem, laika apstākļu dēļ un veselības stāvokļa dēļ.

Tāpat plānots noteikt, ka par ierobežojuma neievērošanu personu varēs saukt pie administratīvās atbildības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Likumprojekts izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē pieteikts ceturtdien, 22.septembrī. Tāpat šajā dienā plkst.13 notiks preses konference, kurā TM informēs par izstrādāto likumprojektu.

TM saņēma 21 viedokli par likumprojektu seju aizsedzoša apģērba nēsāšanas ierobežošanai publiskās vietās, lielākajai daļai to neatbalstot. Pēc sabiedriskās apspriešanas termiņa beigām astoņas personas atbalstīja likumprojektu, norādot, ka sejas aizsegšana neatbilst Latvijas tradīcijām un kultūrai, kā arī vēlas redzēt cilvēkus, ar kuriem komunicē.

13 personas neatbalstīja likumprojektu, uzsverot, ka seju aizsedzoša apģērba nēsāšanas ierobežojums ir nepamatots cilvēktiesību aizskārums, tāpat norādot, ka likumprojekta izstrādē nav ievērots samērīguma princips, ka šāds ierobežojums veicina sabiedrības sadalīšanos un musulmaņu sieviešu izolāciju no sabiedrības, tas ir diskriminējošs, neatbilst demokrātijas principiem un radīs daudz problēmu ar tā piemērošanu.

TM likumprojekta anotācijā iepriekš rakstīja, ka, ņemot vērā demokrātiskās valsts uzbūvi un ekonomiskos faktorus, cilvēku migrācijas tendence nav novēršama un ir daļa no mūsdienu dzīves.

Tomēr arī šajos apstākļos būtu saglabājama harmoniska un vienota valsts sabiedrība, kā arī attiecīgajai valstij raksturīgas tradīcijas, kultūra un kopā sadzīvošana. Līdz ar to būtu nepieciešams Latvijā veidot tādu vidi, kas nodrošina cilvēku, kuri iebrauc valstī, integrāciju Latvijas sabiedrībā, kā arī savstarpēju netraucētu saziņu starp sabiedrības locekļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. kā dievnams – piemēram baznīca nav publiska vieta?

  2. nēsāt somā nevajag aizliegt, tikai valkāt!

  3. Veselības stāvokļa dēļ jāaizsedz pilnībā seja?!

  4. Šādi noteikumi īpaši atvieglos spridzināšanu mošejās,jo būs arī tās.Tāpat,kā sunnīti un šīiti !

Draugiem Facebook Twitter Google+