×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2014
Drukāt

Kur vislabāk Latvijā dzīvot: ko liecina aptauja? (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā uzskata, ka ģimenei ar bērniem visatbilstošākā mājvieta ir galvaspilsēta Rīga (22%), kā arī Pierīgas (21%) un Kurzemes (22%) reģioni, liecina nekustamo īpašumu uzņēmuma Ektornet un pētījumu kompānijas TNS veiktais pētījums.

Aptaujā novērota tendence, ka liela daļa respondentu pārliecinoši uzskata, ka tieši viņu esošā dzīvesvieta ir visatbilstošākā ģimenei ar bērniem – tā uzskata 60% rīdzinieku un 73% Pierīgā dzīvojošie. Taču īpaši jāizceļ ir kurzemnieki, kuri par savu reģionu izrādījās vispārliecinātākie – proti, 90% no viņiem uzskata Kurzemi par ģimenei visdraudzīgāko.

“Ektornet pieredze liecina, ka nozīmīgs kritērijs ģimenei ar bērniem, izvēloties dzīvesvietu, ir attīstīta infrastruktūra. Gandrīz trīs ceturtdaļas aptaujāto (71%) uzskata, ka Rīga un pārējās Latvijas pilsētas ir piemērotākas dzīvošanai ģimenei ar bērniem nekā lauki. Pēc Rīgas (22%) kā otra draudzīgākā pilsēta ģimenei ar bērniem ir minēta Ventspils – tā domā gandrīz desmitā daļa aptaujāto, un pārsvarā tie ir kurzemnieki (20%),“ komentē “Ektornet” valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

„Latgali salīdzinoši biežāk nekā caurmērā par savu dzīvesvietu izvēlētos citā (ne latviešu) valodā runājošās ģimenes, kamēr latviešu valodā runājošie salīdzinoši biežāk dotu priekšroku mājvietai ar bērniem Kurzemē un Vidzemē“, norāda pētījumu kompānijas TNS klientu vadītājs Intars Āboms.

Būtiski atšķiras iedzīvotāju uzskati atkarībā no valodas, kurā tie runā. Gandrīz puse (42%) citā valodā runājošo Latvijas iedzīvotāju kā ģimenei piemērotu mājvietu izvēlētos galvaspilsētu, kamēr latvieši tikai 10%. Salīdzinoši biežāk nekā caurmērā, latviešu valodā runājošie ģimenei ar bērniem izvēlētos dzīvesvietu laukos (39%).

Par pētījumu

Ektornet un TNS pētījums tika veikts no 2014.gada 19. līdz 24. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 59 gadiem. TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 59 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tās ir muļķības, ka bērniem vispiemērotākā dzīvesvieta ir Rīga vai jebkura cita lielpilsēta. Šie aptaujātie cilvēki tā spriež par sevi, jo paši dzīvo vai pārcēlušies uz Rīgu, tāpēc viņu viedoklis nav objektīvs, tas ir pakārtots viņu pašu, nevis bērnu velmēm. Tieši Rīgā bērni visbiežāk nonāk alkohola, narkotiku un ielas klaiņošanas gūstā. Šo negāciju līkne lielā pilsētā vienmēr būs krietni augstāka nekā laukos. Tāpat pilsētā ir daudz piesārņotāks gaiss un arī pārtika. Brīnos par ļaužu neobjektivitāti, lai arī daudziem cilvēkiem ļoti patīk dzīvot lielā barā un baudīt infrastruktūras un kultūras priekšrocības, kas piemīt pilsētai. Bet tas nenozīmē, ka tie ir optimāli apstākļi arī bērnu attīstībai.

Draugiem Facebook Twitter Google+