×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2013
Drukāt

CIEMOS PIE KLĀVA RADZIŅA ĢIMENES (1)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Latvijas Televīzijas komunikācijas vadītājs, uzņēmējs Klāvs Radziņš ar kuplo ģimeni – sievu Viktoriju, jūnijā dzimušo mazulīti Elziņu, dēlēnu Kārli un audžumeitām Elvitu un Elīnu – dzīvesvietu izvēlējies Rīgas klusajā centrā – Klijānu ielā.

Pāra pirmā kopīgā mājvieta bija Siguldā, bet drīz Klāvs un Viktorija lūkojās pēc plašākas un abu darba vietām tuvākas mītnes. Jauno mājvietu viņi noskatīja simt gadus vecā namā līdzās Miera ielas Lielajiem kapiem, kuri nu jau vairāk nekā pusgadsimtu ir slēgti un nu ir gluži kā parks un klusa pastaigu vieta. Šajā namā ģimene iegādājās vairākus dzīvokļus ļoti sliktā stāvoklī ar mērķi tos apvienot, lai iekārtotu ērtu mājokli. Remonts ilga veselu gadu.

– Es un Viktorija savu mājokli vēlējāmies redzēt tīrās, askētiskās krāsās – pelēkā, melnā, baltā, papildinātu ar košām “rozīnītēm” – gleznām, gaismas ķermeņiem, žalūzijām, mēbelēm. Tiesa, ģimenē ar vairākiem bērniem to ievērot ir diezgan grūti. Košo akcentu gribot negribot sarodas pārāk daudz, – stāsta Klāvs. Pāra izvēle apstājās pie ziloņkaula baltas krāsas – tieši tajā nokrāsotas visas dzīvokļa sienas. Lai gan miteklis lielākoties iekārtots mūsdienīgi, tajā ir arī vairāki senatnīgi akcenti. Ģimenes atpūtas telpā, kas savienota ar virtuvi, līdzās ietilpīgam dabiska koka grāmatu plauktam vieta atvēlēta latviešu glezniecības pamatlicēja Jūlija Federa portretam un ģimenei vairākās paaudzēs piederošajai “Singer” šujmašīnai. Glezniecība Klāvam esot tuva, turklāt abas šīs lietas telpā iederas gan krāsu gammas, gan noskaņas ziņā, teic mājas saimnieks.

Kur vien tas bija iespējams, dzīvoklī saglabāta un atjaunota vecā koka grīda. Tas prasīja diezgan daudz pūļu, jo vecie grīdas dēļi bija pārklāti ar vairākiem biezas krāsas slāņiem. Tagad grīdas segums noziests vien ar ekoloģisku eļļu, radot sarkanbrūnu toni. Galvenā problēma, kas rodas, saglabājot vecās grīdas, ir tā, ka tās nav ideāli līdzenas un modernās mēbeles ne vienmēr ir iespējams izvietot vai iebūvēt. Bet dzīvokļa saimnieki uzskata, ka tas ir tā vērts. Grīdas nokrāsai pieskaņots durvju un arī kamīna krāsojums. Kamīns tapis vietā, kur agrāk atradās podiņu krāsns.

Dēlēna Kārļa istabā, gluži tāpat kā visā pārējā dzīvoklī, sienas ir ziloņkaula baltas, bet ir vēl kāds savdabīgs akcents – gluži kā liela glezna saglabāts vecā nama sienas kultūrslānis. Klāvam izdevies saskaitīt pat piecas krāsojuma kārtas, kas, savstarpēji sajaucoties, veido gluži vai visu varavīksnes spektru. Skatoties uz to, ik reizi var saskatīt ko jaunu, līdz šim nepamanītu, teic Klāvs.

Vietā, kur šobrīd atrodas plaša vannas istaba, agrāk bijuši drūmi bēniņi. Klāvs mani vedina aplūkot citus līdzīgus, vēl neizremontētus bēniņus. Grūti pat aptvert, ka no tik bēdīgā stāvoklī esošas telpas var izveidot jaunu un skaistu. Turklāt remontdarbi Radziņu īpašumā vēl nepavisam nav beigušies. Pagaidām laulātais pāris nakts melnumu pārlaiž vienā istabā ar mazākajiem bērniem, bet nākotnē neizremontētajā bēniņu daļā taps Klāva un Viktorijas guļamistaba. Iecerēts uzbūvēt arī terasi, kur, malkojot rīta kafiju, lūkoties skaistajā pilsētas ainavā.

– Iegādājoties šo īpašumu, vēlējāmies, lai mūsu mājas būtu vietā, no kuras ērti doties dažādos virzienos, lai bērniem viegli pieejamas skolas, lai blakus ir plaša zaļā zona. Turklāt mums bija svarīgi, lai, pieaugot ģimenes vajadzībām, telpas varētu paplašināt. Šis mājoklis šobrīd ir piepildījis visas mūsu vēlmes, – uzsver Klāvs. Koka grāmatplaukts – meistars Raivis Bautra

Kamīns “Rundāle” – SIA “Termomax”

Durvis – būvniecības preču veikals “Depo”

Mazuļa gultiņa – lielveikals “Skay@More”

Lampas – veikali “Alan Deko”, “Jysk”, “IKEA”

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik jauka gjimene! Veelu Radzinjiem visu labu un lai visi paliek Latvijaa, visi beerni un mazbeerni! Latvija noteikti uzplauks, kad atgrieziisies paaris tuukstoshi aizbrauceeju, tad tie atvediis no rietumiem tur iepaziito uznjeemiibu un izdariibu. Paljaaviibu pashu speekiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+