×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
27. novembris, 2015
Drukāt

Kura šogad ir labākā būve?

Dzintars

Liepājas "Lielais Dzintars"

Kura ir šī gada labākā būve – “Lielais Dzintars” Liepājā, Skanstes mājas Rīgā, Dzintaru koncertzāle Jūrmalā vai Krievu salas osta Rīgā? Pērn par labāko jaunbūvi tika atzīta Latvijas Nacionālā bibliotēka un daudzdzīvokļu māja Hospitāļu ielā 39. Vislabāk renovētā bija Baltinavas vidusskola, restaurētā Daugavpils (Dinaburgas) cietokšņa 1. krasta lunete, rekonstruētā – privātā klīnika Rīgā, Vingrotāju ielā. Kas šajās un vēl citās nominācijās būs labākie šogad?

Kad “Būvindustrijas lielo balvu” rudenī saņem Latvijas būvniecības nozarē strādājošie, Latvijas celtnieku profesionālās apvienības sāk izvērtēt veikumu balvas “Gada labākā būve Latvijā 2015” saņemšanai. Balstoties uz skaidri definētiem, laika gaitā pārbaudītiem kvalitātes kritērijiem, objektu novērtēšanā piedalās ap 30 nozares labāko profesionāļu un ekspertu.

Skate notiek trīs kārtās, no kurām trešā kārta būs publiska objekta prezentācija. Skates uzvarētāji saņems skulptūras, goda plāksnes un diplomus. Šogad skate notiek jau astoņpadsmito reizi, tā ar katru gadu kļūst arvien interesantāka un tuvāka sabiedrībai. Skates fināls, uzvarētāju apbalvošana un starptautiska konference “Droša un kvalitatīva būvniecība” 2016. gada 17. martā veidos “Būvniecības dienu”.

Skatē “Gada labākā būve Latvijā 2015” balvas tiks pasniegtas septiņās nominācijās, kas šogad trāpīgi tiek pozicionētas kā dārgakmeņi, jo vai patiesi katra skaista būve pilsētā nav kā dārgakmens?

“Latvijā ir daudz dārgakmeņu – tās ir mūsu izcilās būves, katra no tām ir ar savu spēku un enerģiju,” pārliecināts ir Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grīnbergs, “ikvienu nomināciju skatē esam nosaukuši kāda dārgakmens vārdā, kas piešķir tai savu noskaņu. Piemēram, dzīvojamā jaunbūve pasargā no stresa, nomierina un pozitīvi uzlādē. Tātad tās simboliskais akmens būs gaišā jašma. Tā kā sabiedriskā jaunbūve dod enerģiju un ir optimisma avots, tās akmens ir sarkanais rubīns. Būves rekonstrukcija ļauj tai atgūt spēku un pārtapt. Simboliskais akmens, kas piešķir izlēmību, attiecīgi būs dzeltenais cirkons. Violetais ametists, kas sniedz harmoniju, komfortu un pasargā no pārmērībām, tiks labākajai būves renovācijai. Ar brūnsarkano granātu, kas saudzē skaisto un unikālo, tiek salīdzināta restaurācija. Pragmatisko inženierbūvi simbolizē zilais safīrs, kas palīdz sadarboties un piešķir saprātu. Un, visbeidzot, ainavas auglību, mieru un harmoniju simbolizē zaļais smaragds.”

“Būvniecības nozares sabiedrisko organizāciju uzdevums ir izcelt šos dārgakmeņus, novērtēt un stāstīt par tiem cilvēkiem,” pārliecināts ir Latvijas Būvinženieru savienības prezidents Mārtiņš Straume. “Precīzu novērtējumu ikvienam būvnieku šogad radītajam dārgakmenim dos žūrija – vairāk nekā 30 būvniecības nozares profesionāļu,” piesaka Būvniecības attīstības stratēģiskās partnerības valdes priekšsēdētājs Valdis Birkavs.

 

Uzziņa

Skati “Gada labākā būve Latvijā 2015” organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un Būvniecības attīstības stratēģiskā partnerība sadarbībā ar nozares profesionālajām organizācijām.

Līdz 2016. gada 15. janvārim izcilākos būvniecības sasniegumus var izvirzīt visi Latvijas Būvkomersantu reģistrā reģistrētie būvuzņēmēji, tāpat nozares sabiedriskās organizācijas, pasūtītāji, projektētāji un pašvaldības. Iesniegumi jāadresē Latvijas Būvnieku asociācijai.

Uzvarētāju apbalvošana notiks 2016. gada 17. martā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+