×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Kuram būs groži rokās? (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Tatjana Ždanoka.

Krievu un latviešu politiķu aprindās labi pazīstamā Tatjana Ždanoka pagājšnedēļ krievu avīzē bija uzrakstījusi rakstu “Vai krievi vēlas karu?” (“Vesti”, 12. maijs). Viņa, saprotams, raksta, ka nē – tie negribot karu. Tie esot vai nu maldi, vai meli, ko apzināti izplatot latviešu mediji un politiķi. Proti, meli esot, ka Latviju anektēšot pēc Krimas varianta. Ždanoka paskaidro, ka pēc tāda varianta ne, jo “apstākļi tur (Krimā, Ukrainā. – V. K.) un šeit ir absolūti citādi, un Krimas variants Latvijā nevar būt… Latvija nevar atkārtot Krimas likteni viena pamatota iemesla dēļ: latvieši nevēlas dzīvot Krievijā…”.

Domāju, ka tiktāl mūsu avīzes lasītāji un vispār latviešu vairākums pat piekritīs Tatjanas Arkadjevnas krievu aprindām adresētajam skaidrojumam, ka tādi apstākļi kā Krimā un Ukrainā šeit patiešām nav un ar tiem paņēmieniem kā Krimā šeit rīkoties nevar. Kā zināms, prezidents Putins, pēc paša izteikuma, pirms Krimas atkalpievienošanas Krievijai bija uzdevis pārbaudīt, vai noskaņojums Krimā ir piemērots, un tāds arī esot bijis. Jādomā, ka pašreizējos apstākļus atkalpievienošanai jeb karadarbībai par nepiemērotiem gluži reālistiski saprot ne vien Tatjana Ždanoka, bet arī lielās kaimiņvalsts militāri politiskie analītiķi un… biznesmeņi. Tādējādi kara draudi stipri mazinās, tā būtu labā vēsts.

Vēl labāka tā būtu, ja varētu ar uzticību pieņemt, noticēt T. Ždanokas tekstam, ka “vairākums Latvijas krievu ciena (“uvažajut”) latviešu centienus dzīvot pašiem savā valstī”, bet krievi Latvijā cīnoties par “pienācīgu lomu valstī un taisnīgu piedalīšanos tās lietās”. Tatjana Ždanoka saviem politiskajiem piekritējiem skaidro, ka nekāda Latvijas atkalapvienošana pašreizējos Latvijas apstākļos nav ne iespējama, nedz vajadzīga, jo esot jāvadās no tā, ka “mēs savas tiesības varam iegūt pastāvošajos Latvijas valsts ietvaros”. Protams, pamāca, ka ar spēku. Jāparāda spēks. Ždanokiešu mērķiem par labu nākot sarežģītie starptautiskie apstākļi un Latvijas valdības svārstīgums, tās ietekmējamība. Ždanoka prot vērtēt situāciju un, kur spēj, vērš saviem pārkrievošanas mērķiem par labu.

Jautājuma būtība, manuprāt, – vai pašreizējā vara, valdošā koalīcija, valdība arī novērtē un vērš pašreizējo situāciju par labu Latvijas valsts interesēm? Pilnīgi pareizi filozofs Artis Svece rakstījis, ka jāizšķiras krievu kopienai – vai viņi grib būt Latvijas un Eiropas krievi vai impērijas arjergards. Plaši pazīstamā rakstniece un publiciste Marina Kosteņecka spriež, manuprāt, trāpīgi: būt vai nebūt ar Latviju, tāds ir krievu jautājums. Interesanti, kā rīkojas tie, kas ir pie varas un nepārprotami vēlas palikt pie varas pēc drīzām vēlēšanām.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Tomēr labi, ka pastāsta, kas notiek presē krievu valodā. Vairums jau to nelasa. Par šo konkrēto sievu, kura ir starp tiem 9 un kandidē būt atkal starp 8- man zosāda uzmetas par tādu Latvijas pārstāvi (arī Rubiku) ES. Es nesaprotu, kā viņi var tikt pieņemti kandidātu sarakstos!

 2. Krievi grib vienu – atjaunot okupācijas laika privilēģijas, ka krievi visur un vienmēr ir TOPĀ, noteicēji un diktatori, var paturēt un iegūt visus labumus un turēt pakļautībā pārējo tautu.

  Lai mīkstinātu, atšķaidītu savu etnisko grupējumu, sev pieskaita citas tautības, kuras sauc par “krievvalodīgiem”, kas patiesībā nozīmē – okupanti vai viņu ideju uzturētāji un aktīvi atbalstītāji. citāda tulkojuma šai naidīgajai sugai nav, jo nav tādas tautības – KRIEVVALODĪGIE un šī vārda nozīmi neviens zinātnieks nevar izskaidrot. Tas ir čekistu ģeniāls izgudrojums, ko mūsu nabadzīgie garā žurnālisti un naivā tautiņa lieto kā sugas vārdu. KRIEVVALODĪGIE – kolorado vaboles zīmes nēsātāji, tikpat naidīgi un agresīvi, kā kolorado vaboles. Īsti krievi nekad sevi neapsaukās par “krievvalodīgajiem”. Krievijas impērijā šis vārds ir impērijas tatutas apzīmēšanai, kas parāda, ka tā iekļauj savā impērijā okupētās tautas, kuras pārkrievojusi. Latvijā šim vārdam cita jēga – lai šakeltu Latviju, dalītu un rādītu, ka latvieši ir pret visām pārējām tautībām Latvijā. Latviets nejēga skandina čekistisku žargonu visās vietās un visur. VDK čekisti no prieka smīkņā par latvieti.

  Latvijas radio kādā raidījumā vēl labāk izgudroja un skandināja – “mazākumtautības valodas” bērnudārzi esot. Tas jauns atklājums un maska krievu ekstrēmismam.

  Bert kādēl krieviem vajadzīgi ždanoku un lindermani -advokāti – žīdi?

 3. Ja vieni aizliegtās partijas biedri drīkst vadīt valsti būtu dīvaini,ja citiem šīs partijas biedriem tiktu kautkas liegts.Kas tad būti šie liedzēji?

 4. Kam ir izdevīgi, ka šī sieviete darbojas brīvi mūsu zemē?

 5. Ja jau ticēt nevaram pat sava premjera Valda Dombrovska(JL) paziņojumiem (skat.”Valdība noliedz pensiju samazināšanu”,TVNET,Latvijas radio,01.jūnijs (2009) un “Ieviesīs progresīvo nodokli,samazinās minimālo algu”,Aleksis Zoldners,”Apollo”,redakcija@apollo.lv,2009.gada 9.jūnijs),tad kāpēc gan lai mēs ticētu Tatjanai Ždanokai,bijušajai Darbaļaužu internacionālās frontes līdzpriekšsēdētājai,partiju “Līdztiesība” un “Par cilvēktiesībm vienotā Latvijā (PCTVL) vadītājai?

 6. LA atkal reklamē šo **,rādot tās bildi.Aizdomīgi bieži.

 7. Kādas tiesības šai skaistulei runāt krievu vārdā?

 8. Aizvācviet šo naida kurinātāju no cilvēku acīm….

 9. Cik saprotu, tad galvenais mērķis šim rakstam: lieku reizi parādīt mums šo skaisto sievieti. Kā teica viens cits filosofs, karu nevar novērst, to var tikai attālināt par labu uzbrucējam.

Draugiem Facebook Twitter Google+