Ekonomika
Bizness

Aptauja: Kā vērtējat elektrības sadārdzinājumu no 1. janvāra? 2

Foto: Ieva Lūka/LETA

Līga Ozoliņa Jēkabpilī: Lieluzņēmums “Latvenergo” elektrības cenas pacelšanu skaidro arī ar sausās un garās vasaras zemajiem ūdens līmeņiem, kas samazinājis saražotās elektrības apjomus. Man uzreiz jautājums – kāpēc elektrības cenu nepazemina tad, kad ūdens līmeņi ir stipri paaugstināti? Tas taču būtu loģiski, jo ūdens bagātajos gados elektrību saražo daudz vairāk. Jā, es saņēmu “Elektrum” piedāvājumu. Bet tas skaidrojums, kas būs no nākamā gada 1. janvāra, ir garš un sarežģīts. Tā “Latvenergo” piekoptā tautas mierināšana, ka elektrības rēķini būšot tikai par 15 procentiem lielāki, ir tautas muļķošana. Tie procenti var sasniegt 20 un vairāk.”

 

Edgars Kramfts Bērzaunes pagastā: “Sadārdzinājums nav ne pirmais, ne pēdējais. Man ar 1. janvāri mēnesī būs jāmaksā aptuveni par 4–6 eiro vairāk. Vēl arvien jūtos apkrāpts obligātās iepirkuma kompenentes (OIK) dēļ. Dzīvoju laukos, man nepieciešams malkas zāģis. Kriminālā OIK maksājuma apmēru veido fiksētā jeb jaudas daļa, kas ir atkarīga no ampēros mērāmā elektrības pieslēguma, un mainīgā daļa, kas veidojas proporcionāli patērētajai elektrībai. Pieslēgumu samazināju līdz 20 ampēriem, bet man pietiktu ar 16. Zāģis, ko praktiski izmantoju reizi gadā, vēl lielāku samazinājumu neatļauj. Mans izvēlētais pakalpojuma sniedzējs ir “Elektrum”, kas skaisti raksta: “Vēlamies jums piedāvāt izdevīgāku produktu.” Bet dzīve rāda, ka “izdevīgāks produkts” ir visiem citiem, tikai ne patērētājam. Domāju, ka cilvēki pa īstam attapsies, kad saņems pirmos lielos rēķinus, un tikai tad meklēs lētāku elektrības tirgotāju.”

 

Laimonis Zandmanis Brocēnos: “Veselības dēļ labāk nevērtēt, labāk izlīdzēties ar humoru – gudrais paļaujas uz likteni un neliekas ne zinis. Kādu rēķinu piesūta, tādu samaksā, un beigta balle. Ha, viss taču iet uz augšu – ekonomika, elektrības cena, politiķu algas, tautas dīrāšana. Informācija veļas kā lavīna – ar 1. janvāri lielāku rēķinu saņems lielākā daļa Latvijas mājsaimniecību. Skaisti!”

LA.lv