Ekonomika
Bizness

Kuram uzņēmumam labākā reputācija? Klajā nāk jaunais tops 2

Maizes ceptuves “Lāči” saimnieks un galvenais maizniekmeistars Normunds Skauģis. Foto – LETA

Šodien Rīgā notikušajā “Uzņēmumu reputācijas topa 2017” apbalvošanas ceremonijā par uzņēmumu ar labāko reputāciju atzīta maizes ceptuve “Lāči”, aģentūru LETA informēja pasākuma organizatori.

Otro vietu “Uzņēmumu reputācijas topā 2017” ieņēma kosmētikas ražotājs “Madara Cosmetics”, kas salīdzinājumā ar pērno gadu pakāpies par piecām vietām. Nemainīgi trešo vietu saglabāja “Dobeles dzirnavnieks”. Ceturtajā vietā šogad topā ierindojies ziepju un vannas kosmētikas ražotājs un tirgotājs “Stenders”, topa piektajā vietā ierindojies LMT, savukārt farmācijas uzņēmums “Grindeks” šogad ieņem sesto vietu.

Starptautiskajā lidostā “Rīga” šogad ierindojusies septītajā vietā, par piecām vietām pakāpjoties salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Lēcienu topā šogad piedzīvojusi arī Latvijas valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas valsts meži”, pakāpjoties par piecām vietām un ieņemot astoto vietu. Latvijas lielākais kokapstrādes uzņēmums “Latvijas finieris” ieņēma devīto vietu, saglabājot savu iepriekšējā gada pozīciju topā. Savukārt kritumu par sešām pozīcijām piedzīvojusi banka “Swedbank”, ierindojoties topa desmitajā vietā.

Par uzņēmumu ar straujāko reputācijas izaugsmi 2017.gadā atzīta “Orkla Confectionery & Snacks Latvija”, iegūstot 58.vietu topā, kas ir kāpums par 70 vietām.

Laikraksta “Dienas Bizness” lasītāju simpātiju balvu saņēma mobilo sakaru operatora “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) vadītājs Juris Binde.

Uzņēmumu vadītāju reputācijas topā par vadītāju ar augstāko reputāciju atzīts Normunds Skauģis, bet otrajā vietā ierindojas ēdināšanas uzņēmuma “Lido” īpašnieks Gunārs Ķirsons, bet trešajā vietā – “Madara Cosmetics” īpašniece Lotte Tisenkopfa-Iltnere. Par ceturto reputācijas ziņā labāko vadītāju atzīts LMT vadītājs Juris Binde, bet piektajā vietā izdevniecības “Zvaigzne ABC” valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka.

Sestajā vietā kā vadītajā ar augstāko reputāciju ierindojas žurnāla “Santa” īpašniece un galvenā redaktore Santa Anča. Septītajā vietā ierindojies būvniecības un nekustamā īpašuma kompānija “UPB” īpašnieks Uldis Pīlēns, astotajā – “Swedbank” valdes priekšsēdētājs Reinis Rubenis, devītajā vietā alus darītavas “Cēsu alus” vadītāja Eva Sietiņsone, bet desmitajā vietā “Preiļu siers” valdes priekšsēdētājs Jāzeps Šņepsts.

Nozaru topā par labākajiem iedzīvotāju un uzņēmumu vērtējumā būvniecības un nekustamā īpašuma jomā atzīts uzņēmums “UPB”, elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes jomā – “Latvenergo”; finanšu starpniecības pakalpojumu sniegšanā – banka “Swedbank”, ieguves un apstrādes rūpniecībā – “Knauf”; koksnes un koka izstrādājumu ražošanā “Latvijas Valsts meži”, ķīmisko vielu pārstrādē – “Madara Cosmetics”, pārtikas produktu, dzērienu un tabakas ražošanā – maizes ceptuve “Lāči”, sabiedrisko, sociālo un individuālo pakalpojumu sniegšanas jomā – “Veselības centrs 4”, tekstilizstrādājumu un apģērbu ražošanas sfērā – “Lauma Lingerie”, tirdzniecībā – “Circle K Latvia”, transports un sakaru jomā – LMT.

“Augsta reputācija ir greznība, kuru nevar atļauties ikviens. Tikai tie, kuriem tā rūp un kuri vēlas ko vairāk par naudas pelnīšanu. Līdz ar komunikācijas iespēju attīstību un informācijas aprites dinamiku ik gadu uzņēmumu rūpes par reputāciju pieaug. To apliecina arī šā gada rezultāti, jo uzņēmumu kopējais reputācijas indekss ir palielinājies par 12%. Tas priecē!,” uzsvēra viens no pasākuma organizatoriem, “Nords Porter Novelli” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Caune.

LIAA direktors Andris Ozols klātesošajiem uzsvēra, ka augsta reputācija ir ilgstošs darbs. “Reputāciju nav iespējams nopirkt, iemainīt vai aizlienēt no kāda cita. Tas ir rezultāts ilgstošam un mērķtiecīgam darbam, iegūstot ne tikai indeksa rādījumu vai vietu topā, bet arī apliecinājumu, cik labs uzņēmums ir šobrīd un cik labs tas varētu būt turpmāk. Svarīga ir vēlme augt un attīstīties, neapstāties pie jau sasniegtā!” sacīja Ozols.

“Uzņēmumu reputācijas topu 2017” veidoja “Nords Porter Novelli”, laikraksts “Dienas Bizness” un pētījumu centrs “SKDS”. Tas ir apjomīgākais uzņēmumu reputācijas pētījums Baltijā, kura apbalvošanas ceremonija Latvijas vadošo uzņēmumu vadītājus un uzņēmējus pulcēja 13 reizi. Uzņēmuma reputācijas tops tapis sadarbībā ar LIAA un jau ceturto reizi norisinās Eksporta foruma “Magnetic Latvia” ietvaros, kas ir nozīmīgākais eksporta tematikai veltītais pasākums Latvijā.

LA.lv