Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

Kuras ir pieprasītākās patversmes Rīgā 1

Rīgā lielākais klientu pieprasījums ir patversmēs un naktspatversmēs, kuras atrodas tuvāk pilsētas centram un nodrošina pakalpojumu arī personām alkohola reibumā, liecina Labklājības departamenta informatīvais ziņojums par Rīgas pilsētas pašvaldībā sniegto palīdzību bezpajumtniekiem nelabvēlīgos laika apstākļos no 2016.gada 1.oktobra līdz šī gada 30.aprīlim.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Ņemot vērā minētos iemeslus, pieprasītākā ir “Latvijas Sarkanā Krusta” (LSK) patversme Gaiziņa ielā 7 un Rīgas patversmes vīriešu nodaļa Maskavas ielā 208. Piemēram, LSK patversmē, ņemot vērā klientu pieprasījumu, janvārī un februārī nodrošināja pakalpojumu vidēji dienā 127 personām, kas ir par 42 personām jeb 49% vairāk par plānoto vietu skaitu – 85, bet Rīgas patversmes vīriešu nodaļa Maskavas ielā 208 nodrošināja pakalpojumu janvārī un februārī vidēji dienā 200 personām, kas ir par 30 personām jeb 26% vairāk par plānoto vietu skaitu – 170.
Savukārt reliģiskās organizācijas “Zilais Krusts” naktspatversmē Rīgā, Mazjumpravas ielā 8, kas atrodas vistālāk no Rīgas pilsētas centra un nepieņem personas alkohola reibumā, pastāvīgi bija brīvas vietas, piemēram, janvārī un februārī vidējais naktspatversmes vietu noslogojums bija 89% no kopējā vietu skaita.

Analizējot patversmju noslogojumu, Labklājības departaments secinājis, ka vidējais pakalpojuma saņēmēju skaits 2016./2017.gada ziemas mēnešos no oktobra līdz aprīlim bija 657 personas, kas ir par 53 personām jeb 9% vairāk nekā 2015./2016.gada ziemas mēnešos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja oktobrī pakalpojuma vidējais saņēmēju skaits bija 555 personas, tad līdz februārim vidējais pakalpojuma saņēmēju skaits pakāpeniski palielinājās līdz 737 cilvēkiem. Turpretim martā vidējais pakalpojumu saņēmēju skaits sāka samazināties un to izmantoja 684 cilvēki. Lielākais vidējais noslogojums Rīgas patversmēs bija vērojams 2017.gada februārī, kad patversmes izmantoja par 65 personām jeb 10% cilvēku vairāk nekā 2016.gada februāra mēnesī.