Latvijā
Politika

Kuras partijas iekļūs Saeimā? Jaunākie aptaujas rezultāti0

Foto: Evija Trifanova/LETA

Septembrī populārākais politiskais spēks Latvijā nemainīgi bijusi partija “Saskaņa”, kurai seko Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un partija “KPV LV”, bet kopuma uz iekļūšanu parlamentā pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām var cerēt septiņas partijas, liecina portāla “Delfi” sadarbībā ar kompāniju “Kantar TNS” septembrī veiktā aptauja.

Aptaujas dati rāda, ka lielāko vēlētāju atbalstu patlaban bauda “Saskaņa”, par kuru savu balsi atdotu 14,9% aptaujāto. Tai seko ZZS ar 9,8% atbalstu un “KPV LV” ar 9,3% atbalstu. Par Jauno konservatīvo partiju (JKP) septembrī balsotu 5,3% aptaujāto, par apvienību “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) – 4,3%, par “Attīstībai/Par!” (AP) savu balsi atdotu 4%, bet par “Jauno vienotību” (JV) – 3,2% aptaujāto.

Vērtējot šos datus un pieņemot, ka neizlēmušo balsis sadalās tieši proporcionāli jau izlēmušo balsīm, 13.Saeimā iekļūtu septiņi politiskie spēki. “Saskaņa” 13.Saeimā būtu pārstāvēta ar 29 deputātiem, ZZS – ar 19, “KPV LV” – ar 18, JKP – ar 10, VL-TB/LNNK – ar 9, AP – ar 8, bet JV – ar 7 deputātiem.

Saistītie raksti

Portāla “Delfi” un “Kantar TNS” aptauja liecina, ka partiju “Progresīvie” atbalsta 0,8% aptaujāto, Latvijas Reģionu apvienību – 0,4%, Latvijas Krievu savienību – 0,4%, “No sirds Latvijai” – 0,3%, apvienību “SKG” – 0,3%, “Par alternatīvu” – 0,2%.

Savu izvēli nevēlējās atklāt 4% aptaujāto, bet to, ka nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās, atzina 5% aptaujāto. Savukārt ļoti ievērojams aptaujāto skaits – 38% – norādīja, ka vēl nav izlēmuši, kā balsos pēc divām nedēļām gaidāmajās Saeimas vēlēšanās.

LA.lv