×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2012
Drukāt

Kuras personības izceļamas projektā «Cilvēka mūžs Latvijai»?


Laura Zaharova: “Domāju, ka kordiriģenti brāļi Kokari ir snieguši neatsveramu ieguldījumu Latvijas koru mūzikā, viņi ir koru mūzikas leģenda, tādēļ būtu pelnījuši šo godu. Tāpat arī kinorežisors Jānis Streičs, kuru visa Latvija pazīst par viņa veidotajām filmām, piemēram, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, “Mans draugs – nenopietns cilvēks”.”


 

 

Kristīne Plūmīte: “No visa piedāvātā saraksta izvēlētos kordiriģentus brāļus Kokarus, ķīmijas zinātņu doktoru Ivaru Kalviņu, gleznotāju Džemmu Skulmi, dzejnieku Imantu Ziedoni un šķēpmetēju Jāni Lūsi. Sarakstam pievienotu arī Mārtiņu Pļaviņu un Jāni Šmēdiņu – tie ir mūsējie olimpisko spēļu varoņi, un ar viņiem es lepojos!”

 

Indulis Ķēniņš: “Manuprāt, visvairāk šo pagodinājumu ir pelnījis trimdas dzejnieks, publicists un sabiedriskais darbinieks Andrejs Eglītis, kurš visu savu garo mūžu veltīja latviskuma un tautas garīgā spēka saglabāšanai ne tikai trimdas latviešu vidē, bet arī dzimtenē. Eglīša patriotiskā dzeja, kas nonāca pa apkārtceļiem Latvijā, deva cilvēkiem spēku un izturību, palīdzēja saglabāt ticību brīvajai Latvijai.”

 

Laura Prancāne: “Es izvēlos Imantu Ziedoni un brāļus Kokarus. Ziedonis devis vārdos neaprakstāmu ieguldījumu Latvijas literatūrā un kultūrā. Ar viņa pasakām un epifānijām esmu uzaugusi un novērtēju tās vēl joprojām. Brāļi Kokari devuši milzīgu ieguldījumu kora mūzikā, attīstījuši koru kustības tradīcijas un, stāvot uz Mežaparka estrādes un diriģējot kopkori, aizkustinājuši gan dziedātājus, gan klausītājus.”

 

Ieva Zicmane: “Manuprāt, šajā projektā ir jāizceļ dzejnieks Imants Ziedonis, kurš centās pavēstīt tautai, ka tā laimīga būs tad, kad katrs aizdomāsies, ka kritizēt mēs varam tikai paši sevi, nevis citus. Ziedonis savos darbos uzsvēris galvenos dzīves uzdevumus – izprast sevi un mīlēt citus. Ziedoņa darbi ir mūsu tautas garīguma meklējumi, kas ir vērtība gan mums, gan mūsu 
pēctečiem.”

 

Inese Smirnova: “Es izceltu ķīmijas zinātņu doktoru Jāni Stradiņu, vijolnieci Baibu Skridi, dzejnieku Imantu Ziedoni, šķēpmetēju Jāni Lūsi, kinorežisoru Jāni Streiču, komponistu Raimondu Paulu, Latvijas Nacionālās operas direktoru Andreju Žagaru, kā arī pianistu Vestardu Šimku. Šīs personības smagā darbā spējušas ne tikai piepildīt savus sapņus mūzikā, kino un citos žanros, bet arī nest tālāk Latvijas vārdu pasaulē, jo īpaši Šimkus, Skride un Pauls. Personību sarakstam noteikti pievienotu grupu “Prāta vētra”. Vēl izcelt vajadzētu arī mūsējos olimpisko spēļu medaļu ieguvējus Štrombergu, Pļaviņu, Šmēdiņu, Fadejevu, Vihrovu un Ščerbatihu!”

 

Uzziņa

Ministru kabinets aicina iesaistīties valdības nama izgaismošanas projekta “Cilvēka mūžs Latvijai” veidošanā, nosaucot Latvijas izcilākās personības, tos cilvēkus, ar kuriem varam lepoties, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas attīstībā.

Nepieciešams tikai izpildīt elektronisku anketu, kas pieejama Ministru kabineta mājaslapā www.mk.gov.lv. Tajā iekļautas 72 Latvijas izcilākās personības, kuras saņēmušas Ministru kabineta balvu.

Izgaismošanas projektā tiks iekļautas tās 25 personības, kas būs ieguvušas visvairāk balsu. Interesentu vērtējums tiek gaidīts līdz 26. oktobrim.

Projekts “Cilvēka mūžs Latvijai” tiks īstenots šā gada gaismas festivāla “Staro, Rīga!” laikā, un tas notiks 15. – 18. novembrī.

Avots: MK mājaslapa

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+