“Kurbada” hokejisti pirmo reizi vēsturē tiek kronēti par Latvijas čempioniem 0

Ogres komanda “Kurbads” trešdien Latvijas čempionāta finālsērijas izšķirošajā – septītajā – spēlē viesos ar 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) pārspēja “Mogo” vienību, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-3.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

“Kurbads” komanda Latvijas čempionāta finālā spēlēja jau ceturto gadu pēc kārtas, taču visos trijos iepriekšējos gadījumos piedzīvoti zaudējumi. Savukārt “Mogo” pēc 2015.gadā izcīnītā čempiontitula pērn tika pie bronzas.

“Kurbads” sērijā bija nonākuši iedzinējos ar 0-3, taču uzvarēja četras nākamās spēles.

Ar Ogri saistītās komandas Latvijas čempionāta finālos spēlējušas 11 reizes, bet tikai “Kurbads” vienība spējusi izcīnīt titulu, tādējādi laužot šīs pilsētas otrās vietas lāstu.

Sērijas pirmajā spēlē “Mogo” savā laukumā uzvarēja ar 3:1, otrajā cīņā apspēlēja pretiniekus pēcspēles metienu sērijā ar 3:2, bet trešajā mačā jau viesos vēlreiz svinēja panākumu ar 3:2, tādējādi sērijā panākot drošo 3-0.

Tomēr priekšlaicīgi šo sēriju “Mogo” vienība nenoslēdza, jo “Kurbads” atbildēja ar trim uzvarām pēc kārtas – 7:4 savā laukumā, 4:3 viesos un visbeidzot pirmdien 4:1 savā skatītāju priekšā.

Abas komandas šosezon spēlēja arī Latvijas kausa izcīņas finālā, kurā dramatisku uzvaru pagarinājumā ar 3:2 svinēja “Mogo” hokejisti, otro gadu pēc kārtas izšķirošajā spēlē uzvarot tieši “Kurbadu”.

Zīmīgi, ka jau kopš 2011./2012.gada sezonas nevienai komandai pēc toreizējā Liepājas “Metalurga” nav izdevies izcīnīt titulus divus gadus pēc kārtas.

“Mogo” un “Kurbads” kā pamatturnīra divas labākās komandas uzreiz tika pusfinālā. Savukārt pusfinālā “Mogo” sērijā līdz trim uzvarām ar 3-2 pārspēja pērnās sezonas čempioni “Liepāju”, bet “Kurbads” ar tādu pašu rezultātu uzveica “Zemgale”/LLU hokejistus, kuri tika pie Latvijas čempionāta bronzas medaļām, jo pamatturnīrā bija augstāk par “Liepāju”.

Pirms tam ceturtdaļfinālā regulārajā čempionātā trešajā vietā palikusī “Zemgale”/LLU ar 3-0 droši pārspēja Rīgas “Prizmu”, bet “Liepāja”, kura ieņēma ceturto vietu, ceturtdaļfinālā daudz sīvākā cīņā tikai ar 3-2 apspēlēja “Rīgu”.

Ārpus izslēgšanas turnīra palika “Pārdaugavas” komanda, kas 30 regulārās sezonas spēlēs savāca tikai vienu punktu.

Ceturtdaļfināla un pusfināla cīņas noritēja līdz kādas komandas trīs uzvarām, savukārt fināls tiek aizvadīts līdz četrām uzvarām.

Iepriekšējā sezonā par Latvijas čempioniem hokejā tika kronēti “Liepājas” hokejisti, kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja “Kurbadu”.